GLYHO: Global Yatırım Holding Eylül Ayı Yolcu İstatistiklerini Yayımladı

GLYHO: Global Yatırım Holding Eylül Ayı Yolcu İstatistiklerini Yayımladı

16 Ekim 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GLYHO: Global Yatırım Holding Eylül ayı yolcu istatistiklerini yayımladı… Global Yatırım Holding Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklama ile Eylül 2022’ye dair yolcu istatistikleri kamuoyuna açıklandı. Söz konusu açıklamada, pandemi nedeniyle gerileyen gemi ve yolcu istatistiklerinde 2022 yılında toparlanma olduğu görüldü. Şirket, yolcu sayılarındaki artışın ivmelenerek arttığını kaydetti. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

GLYHO: Global Yatırım Holding Eylül Ayı Yolcu İstatistiklerini Yayımladı

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Yatırımcıların Covid-19’un etkilerine karşı sektörel toparlanmayı takip edebilmelerini teminen, Şirketimizin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc’nin (“GPH”) Eylül 2022’ye ilişkin yolcu istatistikleri web sitemizde Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmış olup, Yatırımcı İlişkileri – Raporlar – Yolcu İstatistikleri üzerinden ulaşılabilir. Limanlarımıza gelen gemi sayısı ve yolcu sayılarının yanısıra, gelen gemilerin doluluk oranlarını da dahil etmeye başladığımız söz konusu veriler aylık bazda, takip eden ayın yaklaşık 15’inde açıklanmaktadır.

Eylül 2022’de limanlarımıza gelen gemi sayısı 2019 Eylül ayının %24 üzerinde gerçekleşirken, yolcu sayısı da 2022 Eylül ayında 2019 seviyesinin %7 üzerinde gerçekleşmiştir.

Ocak-Eylül 2022 dönemi kümüle olarak bakıldığında ise, toplam sefer sayısının 2019 Ocak-Eylül döneminin %11 üzerinde gerçekleştiği, yolcu sayılarında ise 2019 seviyesinin %76’sina ulaşıldığı görülmektedir.

Sektördeki toparlanmanın etkisiyle gemi doluluk oranlarının da 2022 başından bu yana artan bir ivmeyle yükseldiği görülmektedir. Limanlarımıza gelen gemilerin doluluk oranları konsolide bazda Ocak 2022`de %42 iken, aylar itibariyle kademeli artışını sürdürmüş ve Ağustos 2022`de %97 seviyesine ulaşmıştır. ”