GESAN: Girişim Elektrik Cezayir’de 2 Milyon Dolarlık İş Aldı

GESAN: Girişim Elektrik Cezayir’de 2 Milyon Dolarlık İş Aldı

10 Ekim 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GESAN: Girişim Elektrik Cezayir’de 2 milyon dolarlık iş aldı… Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.  Cezayir’in büyük yerel elektrik malzemesi üretici ve satıcı firmalarından GISB Enerji ile Cezayir sınırları için bayilik ve ortak üretim anlaşması imzalandığı belirtildi. Akabinde 2.028.050-USD ( İki milyon yirmi sekiz bin elli-Amerikan doları) değerinde sipariş alındığının altı çizildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca GESAN haberleri için de buraya göz atılabilir.

GESAN: Girişim Elektrik Cezayir’de 2 Milyon Dolarlık İş Aldı

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.  Cezayir’in büyük yerel elektrik malzemesi üretici ve satıcı firmalarından GISB Enerji ile Cezayir Ülkesi sınırları için bayilik ve ortak üretim anlaşması imzalamıştır.

Bu anlaşma çerçevesinde Cezayir ülkesi elektrik idaresi SONELGAZ (SADEG) tarafından üretimlerimiz ve fabrikamız denetlenerek onaylanmış ve markamız ülkenin onaylı marka listeleri arasına eklenmiştir. Bu süreci takiben 2.028.050-USD ( İkimilyonyirmisekizbinelli-Amerikandoları) değerinde sipariş alınmıştır.

Bu sözleşme çerçevesinde GISB firması ile aylık standart adetler ile teslimat üzerinde anlaşılması sebebi ile  2022 yılı içerisinde önemli bir ihracat geliri kaydedileceği öngörülmektedir.

Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla ”

Şirketten yapılan bir diğer açıklamada ise Ankara’da üretime “66kV gerilim seviyesi 31.5 MVA güç seviyesine kadar Dağıtım ve Güç Transformatörü” hakkında şu bilgiler verildi:

“ Şirketimizin %70 oranındaki bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş., Ankara İli Kahramankazan İlçesinde yer alan üretim tesislerimiz içerisinde gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar ile “66kV gerilim seviyesi 31.5 MVA güç seviyesine kadar Dağıtım ve Güç Transformatörü” imalatına başlamıştır.

Böylece devam eden imalat kapsamına Transformatör ürün gamı da eklenerek önemli ölçüde bir büyüme elde edilmesi öngörülmektedir.

Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla ”