GENIL: Gen İlaç’tan 225 Milyon TL’lik İlaç Satış Sözleşmesi

GENIL: Gen İlaç’tan 225 Milyon TL’lik İlaç Satış Sözleşmesi

18 Kasım 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

GENIL: Gen İlaç’tan 225 milyon TL’lik ilaç satış sözleşmesi… Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Onko İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Onko İlaç”) ile, nörolojik hematolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan ve Gen İlaç tarafından ithal edilen “Genivig” adlı ilacın Onko İlaç aracılığıyla Türkiye genelindeki eczanelere satılması konusunda 15.02.2021 tarihinde bir satış sözleşmesi imzalandığı ifade edilmişti. Bugün yapılan KAP açıklamasında söz konusu firma ile ek sözleşme imzalandığı ve Ek Sözleşme ile Onko İlaç’a satılacak toplam ürün bedelinin bugünkü TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) satış fiyatı üzerinden hesaplandığında brüt 225.000.000 TL’ye karşılık geldiği vurgulandı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca borsa haberleri için de buraya göz atılabilir.

GENIL: Gen İlaç’tan 225 Milyon TL’lik İlaç Satış Sözleşmesi

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Gen”) ile Onko İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Onko İlaç”) arasında, nörolojik hematolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan ve Şirketimiz tarafından ithal edilen “Genivig” adlı ilacın Onko İlaç aracılığıyla Türkiye genelindeki eczanelere satılması konusunda 15.02.2021 tarihinde bir satış sözleşmesi (“Sözleşme”) imzalanmıştır.

Sözleşme ile Onko İlaç’a tanınan satış ve dağıtım hakkı, “Genivig” adlı ilacın ihale satışlarını ve özel hastanelere satışını kapsamamakta olup, yalnızca eczanelere satışını ve dağıtımını kapsamaktadır.

Sözleşme’de, 2022 yılı içinde Onko İlaç’a temin edilecek ilaç adedinin ayrıca kararlaştırılacağı düzenlenmiş olup 2022 yılı içinde Onko İlaç’a temin edilecek ilaç miktarının belirlenmesi amacıyla Şirketimiz ile Onko İlaç arasında 18.11.2021 tarihinde ek sözleşme (“Ek Sözleşme”) imzalanmıştır. Ek Sözleşme uyarınca 2022 yılında Onko İlaç’a 50.000 adet kutu ilaç satılacağı kararlaştırılmıştır. Ek Sözleşme ile Onko İlaç’a satılacak toplam ürün bedeli bugünkü TİTCK(Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) satış fiyatı  üzerinden hesaplandığında brüt 225.000.000 TL’ye karşılık gelmektedir.

Ek Sözleşme ile Şirketimizin “Genivig” adlı ilaç için yurtiçindeki dağıtım ağı genişleyecek, aynı zamanda ilacı kullanan hastaların ilaca erişim imkanı da kolaylaşmış olacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir. ”