Garanti’den Kadın Girişimci Kredisi 2021 Nasıl Alınır?

Garanti’den Kadın Girişimci Kredisi 2021 Nasıl Alınır?

2 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Garanti Bankası kendi işini kurmak isteyen ya da var olan işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere destek veriyor. Garanti Kadın Girişimci Bankacılığı adı altında kadın girişimcilerin hayatını zenginleştiren seçenekler sunan banka, kredi desteği de sağlayarak, onların piyasa içinde büyümesine vesile oluyor. Garanti’den kadın girişimcilere destek ile kadınlar çalışma hayatında daha çok yer buluyor. Garanti’den Kadın Girişimci Kredisi 2021 Nasıl Alınır başlığı altında detayları inceleyelim…

Garanti’den Kadın Girişimci Kredisi 2021 Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Kadın Girişimci Kredileri

Garanti Bankası finansmana ihtiyaç duyan ve teminat bulmakta zorlanan kadınların yönettiği işletmelere kredi desteği sunuyor. Garanti Bankası söz konusu krediyi Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ve EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) kefaleti ile kadın girişimcilere uygun koşullarla sunmaktadır. Halk Bankası kadın girişimcilere kredi ürününe de buradan göz atabilirsiniz.

Garanti Kadın Girişimci Kredisi Kullanacak Firma Özellikleri

Garanti kadın girişimcilere destek kredisi kapsamında finansman sağlamak isteyen iş yerinin;

  • Genel operasyonel sorumluluğu bir kadında olması,
  • İlgili şirketin tamamının yahut bir kısmının sahibi bir kadın olması
  • Şirketin yıllık bilançosu 10 milyon Euro’nun altında olması
  • Çalışan sayısı maksimum 50 olması gerekmektedir.

Garanti Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

Garanti Bankası bayan girişimci destek kredisi dahilinde başvuru koşullarına uyan işletmelere finansman sağlamaktadır. Söz konusu kredi geri ödemeleri 12 ile 36 ay arası vadelerde yapılabilmektedir. Garanti kadın girişimci kredisi maksimum 36 ay vadede geri ödenebilmektedir. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası kullanılan kredinin yüzde 70’ine teminat verebilmektedir.

Garanti Kadın Girişimci Destek Paketi Dahilindeki Hizmetler

POS Cihazı

Söz konusu destek paketi kapsamında nakit akışını takip edebilmek, satışları artırabilmek için Garanti Bayan Girişimci Destek Paketi kapsamında bulunan POS cihazından faydalanılabilmektedir. Bu POS ile bulunduğunuz sektöre göre uygun komisyon oranları ile çalışılabilmektedir. Ayrıca POS alacakları teminat gösterilerek uygun faiz ile avans hesap ya da kredi kullanılabilmektedir.

Garantili İşler

Garantili işler, Garantili KOBİ işyerlerinin, Garanti POS’undan geçen işlemleri takip edebilecekleri, bonus üye iş yerlerinin kendi kampanyalarını düzenleyebilecekleri, bunun yanı sıra hizmet ve ürün talebinde bulunabilecekleri bir platform olarak tanımlanabilir.

Şirket Kredi Kartı ve Bonus Business

Şirket kredi kartı ile işletmenizde sizin ve çalışanlarınızın yaptığı alışverişleri, her kullanıcı için farklı limitler atayarak işletmenizi kontrol altına alabilirsiniz. Halk Bankası kadın girişimcilere kredi ürününe de buradan göz atabilirsiniz.