Garanti Vadeli Hesap İle Yüzde 10’a Varan Faiz Fırsatı!

Garanti Vadeli Hesap İle Yüzde 10’a Varan Faiz Fırsatı!

24 Aralık 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Tasarrufunu mevduat hesabında değerlendirmek isteyen müşteri, en yüksek mevduat faizi veren banka arayışına girmektedir. Vadeli mevduata yüksek faiz veren bankalardan biri olan Garanti e- vadeli hesap ile yüzde 10’a varan faiz fırsatı sunmaktadır. Dijital kanallardan kolaylıkla açılabilen mevduat hesabı hakkında detaylar haberin devamında yer almaktadır.

Garanti E- Vadeli Hesap 2020 İle Hoş Geldin Faizi İmkanı!

Son dönemde Merkez Bankası’nın gerçekleştirdiği faiz indirimleri hasebiyle bankalar da faiz indirimine gitmişlerdir. Bu sebepten geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan yüzde 20’nin üzerinde mevduat faizleri günümüz koşullarında bulunmamaktadır. Piyasa koşullarına göre Merkez Bankası’nın politikası gereğince düşürülen faiz oranından dolay bankalar da hem kredi hem de mevduat faizlerinde indirime gitmişlerdir. Garanti BBVA günümüz koşullarında TL mevduata yüzde 10’a varan faiz olanağı sunmaktadır.

2020 mevduat faizleri yükselir mi hakkında merak ettikleriniz için buraya göz atabilirsiniz.

Garanti mevduat faiz oranı, hesabın dijital kanallardan açılması koşulu ile yüzde 7 ile yüzde 10 arasındadır. Garanti hoş geldin faiz oranından faydalanmak için son 1 ay içerisinde vadeli mevduat hesabı açmamış olmanız ve hali hazırda bir vadeli mevduat hesabınızın olmaması gerekmektedir. Ayrıca kampanya faiz oranından faydalanmak için bankanın belirlediği tutar dahilinde e- vadeli mevduat hesabı açılması gerekmektedir.

Kredi kullanırken nelere dikkat etmeli hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Garanti vadeli mevduat hesabı kapsamında vade süresi boyunca para çekmek vadeyi bozmamaktadır. İstediğiniz zaman para çekimi yapabilirsiniz. Para çekimi yapıldığında hesapta kalan paraya faiz işlemeye devam edecektir. Garanti hoş geldin faizi 32 gün ile 370 gün arası vadelerde işletilmektedir. Hoş geldin faizinden faydalanmak için yatırılması gereken tutar ise 100 bin TL ile 500 bin TL arasında olmalıdır. Garanti e- vadeli hesap açmak ve fırsatlardan faydalanmak için Garanti mobil ya da Garanti internet şubelerine girebilirsiniz. Garanti vadeli hesap stopaj oranı TL cinsinden hesaplar için 6 aya kadar (6 ay dahil) yüzde 15, 6 ay ile 1 yıl arasında (1 yıl dahil) yüzde 12, 1 yıldan daha fazla vadelerde ise yüzde 10’dur.

Garanti E- Vadeli Mevduat Hesaplama 100.000 TL

Garanti e- vadeli mevduat hesabı kapsamında 100.000 TL ile hesap açan müşteri için örnek hesaplama şu şekilde olabilir:

  • Yatırılan tutar: 100.000 TL
  • Vade süresi: 1 yıl (yıl sonu faiz ödemeli)
  • Faiz oranı: % 8,75
  • Stopaj oranı: % 12
  • Stopaj tutarı: 1.050,06 TL
  • Net faiz tutarı: 7.700,40
  • Vade sonu tutar: 107.700,40

Garanti vadeli hesap kapsamında yüzde 8,75 faiz ve 1 yıl vade ile 100 bin TL parasını mevduat hesabına yatıran müşteri vade sonunda parasını 107.700,40 TL olarak çekecektir. Kazanılan net faiz tutarı 7.700,40 TL’dir.