Garanti Avans Hesap Garanti Kredili Mevduat Hesabı!

Garanti Avans Hesap Garanti Kredili Mevduat Hesabı!

16 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Garanti Bankası müşterilerine bireysel ve ticari pek çok kredi ürünü sunuyor. Sunduğu kredi ürünlerinden biri de Avans Hesap. Avans hesap Garanti Bankası’nın kredili mevduat hesabıdır. Garanti Bankası kredili mevduat hesabı Garanti Avans Hesap, acil nakit ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz, düşük faiz oranlı, mini bir kredi ürünüdür. Hazırda bir kredim dursun, ben kullanmadan da faiz işlemesin diyorsanız Garanti ek hesap açtırabilirsiniz.

Garanti Bankası ek hesap dahilinde her hangi bir harcama ya da nakit çekim yapmadığınız sürece hiç bir masraf, ücret ödemezsiniz. Ek hesap kapsamında harcama yaptığınızda ise yalnızca kullandığınız tutar ve süre boyunca faiz ödemeniz gerekmektedir. Garanti Bankası kredili maaş hesabı hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz. Garanti kredi kartları için buraya göz atabilirsiniz.

Garanti Ek Hesap Özellikleri

  • Garanti KMH kapsamında finansman edinerek acil nakit ihtiyaçlarınızda nakit çekim yapabilirsiniz.
  • Garanti Bankası ek hesap dahilinde düzenli ve otomatik ödemelerinizi yapabilirsiniz. Böylece ödemelerinizde bir aksaklık yaşanmamış olur.
  • Ek hesap hesabınızda para olmasa dahi harcama ya da pek çok bankacılık işlemini yapabileceğiniz, hali hazırda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza bağlı bir hesaptır.
  • Garanti kredili mevduat hesabı kapsamında limitiniz dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.

Garanti eksi hesap dahilinde kullanılan meblağ eksi bakiye olarak görünmektedir. Hesabınıza para girişi olduğunda öncelikle eksi bakiye kapanır, kalan tutar da bakiyenizde artı olarak görünür.

  • Kredili maaş hesabı dahilinde faiz oranı günlük olarak işlemektedir. Yani Garanti KMH’den 100 TL çekip 3 gün sonra geri yatırmış iseniz, bu 100 TL’ye üç günlük faiz işlemektedir.
  • Avans hesap uyarınca uygulanan faiz oranı aylık yüzde 2,25’tir.
  • İlgili hesaptan kullanım yapıldığında işleyen faiz, bir sonraki ay hesabınızdan tahsil edilmektedir.

Garanti Avans Hesap Başvuru! Garanti Ek Hesap Açma!

Garanti ek hesap başvurusu Garanti Bankası şubelerinden, Garanti resmi internet sitesinden, Garanti internet ve Garanti cep şubelerinden yapılabilmektedir. Garanti KMH başvuru işlemi yapılırken kişinin aylık düzenli gelirini göz önünde bulundurması gerekmektedir. Zira avans hesap, bir başka deyişle KMH; aslında bir kredi türüdür ve her ay müşterinin bu hesabı faizi ile geri ödemesi gerekmektedir. “Garanti Avans hesap nasıl oluyor” sorusunu çokça yönelten vatandaşlar bu durumu göz önünde bulundurmalıdır. Garanti avans hesap asgari ödeme olmadığı da unutulmamalıdır. Ancak KMH borcunun tamamını kapatamayan kişiler haklarında yasal işlem başlatılmaması ve icralık olmamaları adına en azından KMH faizini, yani avans hesap faizini mutlaka ödemelidirler.

Garanti Avans Hesap Borcu Nasıl Ödenir? Garanti Avans Hesap Asgari Ödeme!

Garanti KMH borcu ödemek için ek hesabın bağlı bulunduğu vadesiz hesaba para yatırmak yeterlidir. İlgili vadesiz hesaba giren ilk tutardan Garanti ek hesap asgari ödemesi, ek hesabın faizi tahsil edilerek yapılacaktır. Vadesiz hesaba giren tutar ek hesap meblağına erişinceye kadar avans hesap borcu direkt olarak banka sistemi tarafından tahsil edilecektir. Akabinde müşteri ek hesabından yeniden para çekmeye ve kullanmaya başlayabilir.

Garanti Avans Hesap Ne Zaman Onaylanır? Garanti Avans Hesap Açamıyorum!

Her ne kadar ek hesap limiti müşteri talebi doğrultusunda dikkate alınsa da; Garanti Bankası KMH (Kredili maaş hesabı) dahilinde limitiniz banka tarafından belirlenmektedir. Geliriniz ve kredi notunuz limit belirlemede önemli bir etkendir. Ek hesap ya da KMH adı ile de bilinen avans hesap aslında bir kredi olduğundan; müşterinin kredi notu düşük ise banka avans hesap açmaya onay vermeyebilir. Böylesi durumlarda vatandaş “ek hesap açamıyorum” şeklinde serzenişte bulunabilmektedir.

Garanti Bankası kredi kartı çeşitlerine de buradan göz atabilirsiniz.