Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti 2021

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti 2021

2 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ülkemizin önemli özel bankalarından biri olan Garanti Bankası müşterilerine çeşitli ürünlerle maksimum seviyede hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Garanti Bankası hizmetlerinin pek çoğunu, günün her saati, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ATM’lerinden de sunmaktadır. Özellikle para çekme işlemi çoğunlukla ATM’lerden gerçekleştirildiği için Garanti Bankası ATM para çekme limiti 2021 en çok merak edilen konular arasındadır. Bu yazımızda Garanti Paramatik’lerden yapılan işlemler hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM limitleri hakkında şu sorulara yazımızın devamında cevap bulabilirsiniz. Garanti ATM para çekme limiti ne kadardır? Garanti ATM’lerinden yapılabilen kartsız işlemler nelerdir? Garanti ATM kartsız işlem limitleri ne kadardır? Garanti ATM işlem limitleri ne kadardır? Garanti ATM Döviz Alış/ Satış Yapılabilir Mi? Garanti Bankası ATM limit üstü para çekme ücreti ne kadar?

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti 2021 Ne Kadardır?

Garanti Bankası Paramatik’lerden günlük para çekme limiti bankamatik kartınız MasterCard/ Maestro, Visa/ Electron logolu ise 5 bin TL’dir.

Yurt içi diğer banka ATM’leri ve yurt dışı ATM’lerinden günlük para çekme limiti de 2 bin TL olarak belirlenmiştir. Garanti ATM para çekme limiti maaş müşterileri için de 5 bin TL’dir.

Garanti ATM Kredi Kartı Nakit Avans Çekme Limiti Ne Kadardır?

Garanti Bankası ATM’lerinden kredi kartı ile çekilebilen maksimum meblağ 5 bin TL olarak belirlenmiştir. Garanti ATM’lerinden kredi kartı ile nakit avans çekme limiti ise 6 bin TL’dir.

Garanti ATM Kartsız İşlem Limitleri

Garanti Bankası ATM’leriden kartsız olarak da işlem gerçekleştirilebilmektedir. Garanti ATM kartsız para yatırma günlük limiti 12 bin TL’dir. Garanti Paramatik’den kartsız kredi kartı borcu ödeme limiti de 12 bin TL olarak belirlenmiştir. Garanti Bankası ATM kartız QR ile para çekme üst limiti ise 3 bin TL’dir.

Garanti ATM İşlem Limitleri Ne Kadardır?

Garanti Bankası ATM’lerinden havale yapılabilmektedir. Garanti ATM havale üst limiti 10 bin TL’dir. Bu limit bireysel, kurumsal, küçük işletmeler ve ticari ve orta boy işletmeler için de 10 bin TL’dir.

Garanti ATM hazine bonosu üst limiti 5 bin TL olarak belirlenmiştir. Bunların yanı sıra Garanti ATM’lerden GSM TL/ Kontör yükleme işlemi günlük üst limiti bin TL, Garanti ATM bağış limiti günlük 3 bin TL olarak belirlenmiştir. Garanti ATM şans oyunları günlük ödeme limiti de 5 bin TL’dir.

Garanti Bankası Limit Üstü Para Çekme Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası limit üstü para çekme ücreti minimum 5 Türk Lirası olarak uygulanmaktadır. Bununla birlikte limit üstü çekilen paranın yüzde 1,75’i masraf olarak tahsil edilmektedir. Garanti Bankası limit üstü para çekme masrafı maksimum 200 Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir. Garanti Bankası ATM limit üstü para çekme masrafı tutarlarına KKDF ve BSMV dahildir.

Garanti ATM Döviz Alış Satış Yapılabilir Mi?

Garanti Bankası ATM’lerinden yapılamayan bazı işlemler de bulunmaktadır. EFT, fon, repo, hisse senedi, eurobond işlemleri Garanti Paramatiklerinden yapılamamaktadır. Garanti ATM döviz alım ve satımı da gerçekleştirilemeyen işlemler arasındadır.

Akbank ATM para çekme limitleri yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.