Garanti Bankası 20 Yıl Vadeli Gelire Göre Ödemeli Konut Kredisi Veriyor!

Garanti Bankası 20 Yıl Vadeli Gelire Göre Ödemeli Konut Kredisi Veriyor!

14 Şubat 2017 Kapalı Yazar: Emine Zaman

Garanti Bankası sunduğu “Konut Kredisi” imkanları ile müşterilerini ev sahibi yapıyor. Kira öder gibi ev sahibi olabilmek, aynı zamanda kredi taksit ödemelerini gelirinize göre düzenleyerek ödemek istiyorsanız, Garanti Bankası’nın “Özel Ödemeli Mortgage” ürününden yararlanabilirsiniz. Garanti konut kredisi dahilinde çok çeşitli imkanlar sunmaktadır.

Özel ödemeli konut kredisi dahilinde müşteri sağladığı finansmanı, kendi gelir durumuna göre planlayabilmekte, böylece müşteri sıkıntıya girmeden kredi geri ödemesini tamamlayabilmektedir. Garanti Bankası bahse konu konut kredisi dahilinde krediye konu gayrimenkulün ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse edebilmektedir.

Garanti Konut Kredisi Hesaplama!

Özel ödemeli mortgage dahilinde kullanılan kredi 240 aya kadar vadelendirilebilmektedir. 20 yıla kadar vade imkanı sunan kredi kapsamında, kredi kullanım sırasında bankada geçerli olan sabit faizli konut kredisi faiz oranı uygulanmaktadır. Örneğin an itibari ile Garanti Bankası’nın resmi internet sitesinde “Sabit Faizli Mortgage” ürününde uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,14’dür.

Özel Ödemeli Mortgage dahilinde finansman sağlamak isteyen müşteriler, bankanın her hangi bir değişiklim yapmaması durumunda söz konusu faiz oranından faydalanabilirler. Banka bahse konu konut kredisi dahilinde kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Kredi tahsis bedeli talep edilen tutarın binde 5’i kadardır. Bahse konu mortgage kapsamında, kredi taksitlerinden bir ya da bir kaçı erken ödenmek istendiği takdirde banka erken ödeme komisyonu tahsil etmektedir. Erken ödeme komisyonu kalan vadeye göre farklılık göstermektedir.

Garanti konut kredisinden 80 bin lira nakit desteği alarak ev sahibi olmak isteyen müşteri geri ödemelerini 240 ay vadede yapmak isterse taksitleri 976,28 TL olacaktır.

Özel ödemeli konut kredisi uyarınca banka ekspertiz değerlemesi için ekspertiz ücreti talep etmektedir. Ekspertiz ücreti krediye konu gayrimenkulün metrekaresine ve lokasyonuna bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir. Garanti Bankası konut kredisi uyarınca ipotek tesis bedeli tahsil etmektedir.