Galatasaray Hisseleri Şaha Kalktı

Galatasaray Hisseleri Şaha Kalktı

19 Eylül 2018 0 Yazar: Emine Zaman

Galatasaray dün akşam (18.09.2018) Rus ekibi Lokomotiv Moskova’yı evinde ağırladı. Karşılaşmaya klasik tabirle fırtına gibi başlayan Galatasaray, rakibini sürklase etti. İlk 10 dakika içerisinde Garry Rodrigues ile 1-0 öne geçen Avrupa Fatihi, ilk yarıyı da bu skorla önde kapattı. İkinci yarıda Eren Derdiyok’un muhteşem frikik golü ve son dakikada kazanılan penaltının Selçuk İnan tarafından gole çevrilmesi ile Galatasaray maçtan 3-0 galip ayrıldı. Muhteşem zaferin etkileri Borsa İstanbul’da işlem gören Galatasaray Hisselerine de yansıdı. Şampiyonlar Ligi’ne 3 puanla başlayan Galatasaray’ın hisseleri şaha kalktı.

Galatasaray dün akşam muhteşem bir oyunla Lokomotiv Moskova’yı Rusya’ya eli boş gönderdi. Uzun zamandır düşüş trendinde olan ve toparlanma emarelerini ancak bu hafta vermeye başlayan Galatasaray hisseleri için de bu galibiyet adeta ilaç niteliğinde oldu.

Galatasaray Hisseleri Eriyordu!

2017-2018 sezonunu şampiyon kapatmasına rağmen Galatasaray hisseleri, aradan geçen 4 aylık süreçte önemli bir kayıp yaşamıştı. Bu durumu rakamlarla anlatmak gerekirse; 19 Mart 2018 tarihinde 2 lira seviyesinde olan Galatasaray hisseleri, Galatasaray’ın şampiyon olmasının akabinde 2,5 lira sınırına kadar dayanmıştı. 7 Mayıs Pazartesi gününü 2,47 liradan ve 11 Mayıs Pazartesi gününü de 2,44 liradan kapatan Galatasaray hisse senedi o tarihten bu yana büyük oranda değer kaybetti.

Mayıs ayı sonunda 2 liranın altına inen Galatasaray hisse senedi, Haziran başında 1,75 liranın da altına düştü. 26 Haziran Salı gününü 1,59 lira seviyesinden kapatan Galatasaray hisseleri o tarihten bu yana inişli çıkışlı grafiğini sürdürmeye devam ediyordu. 13 Ağustos günü 1,41 liraya dahi inen Galatasaray hissesi; geçen haftaya 1,56 liradan başlamış ve haftayı da 1,61 liradan kapatmıştı. Dünü 1,64 liradan kapatan ve bugüne 1,64 lira noktasından merhaba diyen Galatasaray hisseleri BIST’in açılması ile adeta şaha kalktı.

gs-bist

Galatasaray hisseleri son dönemde düşüş trendindeydi

Galatasaray Hissesi Kısa Sürede Yükselişe Geçti!

Günü 1,64 liradan açan Galatasaray hisse senedi kısa sürede 1,65 lira direncini kırdı. Akabinde 1,70 liraya yönelen Galatasaray hisseleri hali hazırda 1,67 lira seviyesinden işlem görüyor. Bu artışla Galatasaray hisselerinin 1 haftalık süreçteki prim seviyesi yüzde 8’i buldu. Galatasaray hisseleri geçtiğimiz yıl Fatih Terim’in Galatasaray’a yeniden gelmesi ile de büyük prim yapmıştı.

Lokomotiv Moskova Galibiyetinden 20 Milyon TL!

Dün akşam Şampiyonlar Ligi grup etabının açılış maçında Lokomotiv Moskova’yı dize getiren Galatasaray, UEFA’nın bu sene Şampiyonlar Ligi gelirlerini artırması ile 2,7 milyon Euro’yu da kasasına koymuş oldu. Galatasaray’ın UEFA’dan galibiyet primi olarak alacağı bu paranın güncel Türk Lirası karşılığı 20 milyonun üzerinde. Bunun yanı sıra Lokomotiv Moskova galibiyeti ile gruptan çıkma adına da büyük bir adım atan Galatasaray’ın; bu başarıyı sergilemesi durumunda Şampiyonlar Ligi’nden elde edeceği gelirin 50 milyon Euro sınırına dayanacağı ön görülüyor.