FORMT: Formet Çelik Kapı’dan Kamuya Açıklanmamış Özel Bir Durum Yok Bildirisi

FORMT: Formet Çelik Kapı’dan Kamuya Açıklanmamış Özel Bir Durum Yok Bildirisi

14 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

FORMT: Formet Çelik Kapı’dan kamuya açıklanmamış özel bir durum yok bildirisi… Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; Şirketin paylarında yaşanan fiyat düşüşleri ile ilgili olarak yatırımcılardan e-posta ve telefon yoluyla gelen şikayetler ve Şirket faaliyetlerinde sorun olup olmadığı yönünde bilgi talepleri geldiği ifade edilerek; olağan dışı, kamuya açıklanmamış herhangi bir durum olmadığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca borsa imalat sektörü şirketleri ve hisseleri 2021 listesi için de buraya göz atılabilir.

FORMT: Formet Çelik Kapı’dan Kamuya Açıklanmamış Özel Bir Durum Yok Bildirisi

Formet Çelik Kapı’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz paylarında yaşanan fiyat düşüşleri ile ilgili olarak yatırımcılarımızdan e-posta ve telefon yoluyla gelen şikayetler ve Şirket faaliyetlerinde sorun olup olmadığı yönündeki bilgi taleplerine cevap olmak üzere aşağıdaki açıklamamızı pay sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız;

Şirketimizin faaliyetleri ve finansal durumu olağan işleyişini sürdürmekte olup olağandışı bir durum söz konusu değildir.

Şirketimiz pay piyasasındaki işlemler ve buna bağlı olarak gerçekleşen fiyat hareketleri, yatırımcıların arz ve talebi sonucu, piyasa kuralları ve işleyişi dahilinde belirlenmektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği kapsamında; Şirketimiz tarafından Kamuya açıklanmamış ve yatırımcıların kararlarını etkileyecek özel bir durum söz konusu değildir.

Saygılarımızla, ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/927798