Ford PwC ile Çalışacak! FROTO Hisse Ne Durumda?

Ford PwC ile Çalışacak! FROTO Hisse Ne Durumda?

6 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ford Otomotiv Sanayi Anonim Şirketi tarafından 5 Şubat 2021 Cuma günü yapılan açıklamada; şirketin 2021 yılı hesap dönemindeki finansal raporlarının denetlenmesi ile kanunlardaki ilgili düzenlemeler kapsamındaki diğer faaliyetleri yürütmek üzere, PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi’nin seçilmesine ve bu seçimin Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi. Ford PwC açıklaması ve FROTO hisse incelemesi haberimiz devamında yer almaktadır. Borsa yıldız pazar şirketleri ve hisseleri 2021 listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

Ford PwC ile Çalışacak!

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Yönetim Kurulumuzun 5 Şubat 2021 tarihli toplantısında, Denetimden Sorumlu Komite’nin görüşü alınarak, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca belirlenen esaslara uygun olarak, Şirketimizin 2021 yılı hesap dönemindeki finansal raporlarının denetlenmesi ile bu kanunlardaki ilgili düzenlemeler kapsamındaki diğer faaliyetleri yürütmek üzere, PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi’nin seçilmesine ve bu seçimin Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verilmiştir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çeviri metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir. “

Bağımsız Denetim Kuruluşunun Unvanı
PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi
Hangi Faaliyet Dönemi İçin Seçildiği
01.01.2021 – 31.12.2021

Ford Hissesi FROTO Performansı Nasıl?

Ford hissesi FROTO 2020 yılını son derece hareketli geçiren kağıtlar arasında yer alıyor. Yıla 69 lira civarından başlayan ve Şubat ayında 80 liranın altını gören hisse Mart ayında 45 liranın altına kadar geri çekilmişti. Bu seviyeden hızlı bir toparlanma içerisine giren ve Temmuz ayında 80 liranın üzerine yeniden gelen FROTO bu seviye den de hız kesmedi.

2020 yılını 126 lira düzeyinden kapatan FROTO 2021 yılına da hızlı bir giriş yaptı. Yılın ilk ayını yukarı yönlü geçiren FROTO 5 Şubat 2021 Cuma günü ile sona eren haftayı 156,90 liradan tamamlamıştır. FROTO’nun son 52 haftalık verileri dikkate alındığında; hissenin işlem gördüğü en yüksek seviye 178,6 lira ve en düşük seviye de 40,3 lira olarak kayıtlara geçmiştir. FROTO’nun 2021 yılının kalan takribi 11 aylık zaman diliminde sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.