Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı Nedir Fibabanka KMH Başvurusu

Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı Nedir Fibabanka KMH Başvurusu

20 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Fibabanka bireysel kredi ürünleri ile müşterilerine finansman imkanı sunmaktadır. Bankanın sunduğu bireysel kredi ürünlerinden bir tanesi de kredili mevduat hesabıdır. Fibabanka kredili mevduat hesabı ile hazırda krediniz durabilir ve istediğiniz an kullanabilirsiniz. Kredili mevduat hesabından harcama yapmadığınız müddetçe herhangi bir masraf da ödemezsiniz. Fibabanka avans hesap birbirinden cazip imkanlara sahiptir.

Fibabanka kredili mevduat hesabı vadesiz TL mevduat hesabınıza bağlı bir ek hesaptır. Kredili mevduat hesabı; avans hesap, ek hesap, kredili maaş hesabı, eksi hesap, KMH olarak da bilinmektedir. Fibabanka ek hesap başvurusu Fibabanka şubelerinden yapılabileceği gibi, bankanın iletişim merkezinden de yapılabilmektedir. Fibabanka kredili maaş hesabı hakkında merak ettiğiniz detayları yazının devamında bulabilirsiniz. Fibabanka aidatsız kredi kartına da buradan göz atabilirsiniz.

Fibabanka Avans Hesap Özellikleri

Fibabanka KMH dahilinde hesabınızda bakiye olmasa dahi kullanabileceğiniz bir meblağ bulunmaktadır. Kredili maaş hesabı kapsamında nakit çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra Fibabanka ek hesap dahilinde otomatik ödeme talimatları bulunan fatura ödemeleri, yahut kira, okul taksiti vb. gibi tahsil edilmesi gereken düzenli ödemeleriniz aksamadan gerçekleştirilmektedir. Fibabanka ek hesap dahilinde EFT ve havale gibi bankacılık işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

Fibabanka avans hesap dahilinde kullanılan miktar hesap özetinizde eksi bakiye olarak görünmektedir. Bu yüzden kredili mevduat hesabına eksi hesap da denilebilmektedir. Vadesiz mevduat hesabınıza para yatırdığınızda önce eksi bakiyeniz kapanır. Yani kredili maaş hesabı kapanır ve hesabınız artı bakiyeye geçer.

Fibabanka eksi hesap dahilinde kullanılan tutara kullanıldığı gün kadar faiz işletilmektedir. Fibabanka avans hesap faiz oranı aylık yüzde 2,02’dir Eksi hesap dahilinde borcun asgari tutarı son ödeme tarihine kadar ödenmediği takdirde gecikme faizi işletilmektedir. Fibabanka ek hesap gecikme faizi aylık yüzde 2,52 olarak işletilmektedir.

Fibabanka kredili mevduat hesabı limiti banka tarafından gelirinize ve kredi skorunuza göre belirlenmektedir. Fibabanka ek hesap dahilinde limitin ne kadar olacağı bankanın takdirindedir. Dilerseniz Fibabanka ek hesap limit artırma talep edebilirsiniz lakin limitinizin artırılıp artırılmaması yine banka tarafından belirlenir. Fibabanka kredili maaş hesabı uyarınca 7 gün 24 saat boyunca dilediğiniz an işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka aidatsız kredi kartına da buradan göz atabilirsiniz.