Fibabanka Altın Hesabı Açma 2021

Fibabanka Altın Hesabı Açma 2021

3 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ülkemiz özel sektör bankalarından olan Fibabanka müşteri taleplerine yönelik pek çok çeşit ürün sunmaktadır. Bireysel kredilerden ticari finansmanlara, kredi kartlarından KOBİ’lere yönelik ürünlere kadar kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan banka altın bankacılığı alanında da faaliyet göstermektedir. Fibabanka altın günleri, vadeli ve vadesiz altın hesapları ile müşterilerinin altın birikimlerini değerlendirmelerine olanak sağlayan Fibabanka fiziki altın işlemlerinde meydana gelebilecek risk ve masrafları da bertaraf etmektedir. Fibabanka altın hesabı açma 2021 hakkında merak ettiklerinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Fibabanka Altın Hesabı Açma 2021 Özellikleri

Fibabanka vadesiz altın hesabı dahilinde altın fiyatlarındaki artıştan kazanç sağlanabilmektedir. Faiz kazancı söz konusu değildir. Hem altın kur artışından hem de faizden kazanç sağlamak isteyen müşteriler Fibabanka vadeli altın hesabı açtırabilirler. Fibabanka altın hesabı açma işlemi bankanın şubelerinden yapılabilmektedir.

Fibabanka vadesiz altın hesabı özellikleri ve avantajları şu şekilde listelenebilir:

 • Fibabanka altın hesabı dahilinde gram altın bazında işlem yapılmaktadır. İşlemler 1 gram yani 1 XAU şeklinde gerçekleştirilmektedir.
 • Bahse konu altın hesabı uyarınca faiz işletilmemektedir. Vadesiz altın hesabınızdan faiz kazancı sağlayamazsınız.
 • Fibabanka vadesiz altın hesabı koşullarına göre, TL birikiminizi altın olarak değerlendirmek istiyorsanız TL cinsinden gram altın fiyatı uygulanmaktadır. Dolar cinsinden birikimlerinizi altın hesabınızda değerlendirmek istiyorsanız da dolar cinsinden gram altın fiyatı hesaplanmaktadır.
 • Söz konusu altın hesabı uyarınca işlemler kaydi olarak yapılmaktadır. Fiziki altın teslimi söz konusu değildir.
 • Fibabanka altın hesabı dahilinde vadesiz TL ya da dolar hesabınızdan altın alış satışı gerçekleştirebilirsiniz. Altın alış satış işlemleri 1 gram (1 XAU) şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Fibabanka altın hesabı kapsamında alış ve satış yapılan altının saflık değeri 995/ 1000’dir.

 • Bahse konu vadesiz altın hesabı dahilinde diğer altın hesaplarınıza gram altın cinsinden altın havalesi gerçekleştirilebilmektedir.
 • Fibabanka altın hesabı uyarınca altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı korumuş olursunuz.
 • Ayrıca fiziki altın alım satımında meydana gelebilecek eski tarihli altın, ayarı düşük altın, gramajı düşük altın, vb. gibi sorunlarla Fibabanka altın hesabı kapsamında karşılaşmazsınız.
 • Yine fiziki altın alım satımında meydana gelecek komisyon masraflarından da Fibabanka vadesiz altın hesabı dahilinde kurtulmuş olursunuz. Fiziki altın alım satımında kuyumcunun kazandığı komisyon size kalmış olur.
 • Fibabanka vadesiz altın hesabı hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.
 • Fibabanka altın kuru piyasa koşullarına göre güncellenmekte ve değişmektedir.

Diğer bankaların altın günleri, vadeli altın hesabı, vadesiz altın hesabı gibi ürünleri incelemek için buraya göz atabilirsiniz.