Ev Alacaklara Yüzde 0,88’den Konut Finansmanı Albaraka’dan!

Ev Alacaklara Yüzde 0,88’den Konut Finansmanı Albaraka’dan!

22 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Albaraka Türk Katılım Bankası istediğiniz eve sahip olmanız için finansman imkanı sunuyor. “Konut Finansmanı” kapsamında likidite sağlayabilir, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Albaraka konut finansmanı dahilinde satın almak istediğiniz gayrimenkulün ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar likidite sağlayabilmektedir. Ekspertiz değerlendirmesi Albaraka Türk Katılım’ın anlaşmalı olduğu SPK lisansı bulunan kuruluşlarca yapılmaktadır. Konut finansmanı uyarınca ek teminat gösterilmesi durumunda, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin tamamı finanse edilebilmektedir.

Albaraka konut finansmanı dahilinde azami vadeyi 120 ay olarak belirlemiştir. 120 aya varan vadelerde müşteri gelirine göre aylık eşit taksitlerle, 2 ya da 3 aylık periyodlarla yahut esnek ödemelerle finansman geri ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Konut finansmanı ürünü dahilinde banka vadeye göre değişen kar oranları uygulamaktadır. 24 aya kadar vadelendirmelerde müşteri aylık 0,88 kar oranından faydalanabilmektedir.

Albaraka Konut Finansmanı Kar Oranı Vadeye Göre Tayin Edilmektedir!

25 ile 60 ay arası vadelerde yüzde 0,97 kar oranı; 61- 120 ay arası vade seçeneklerinde ise aylık yüzde 0,99 kar oranı uygulanmaktadır. Albaraka konut finansmanı hizmeti dahilinde finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir. Hayat sigortası finansman tahsis koşulu olarak yaptırılabilmekte ve müşteri KKDF ve BSMV’den muaf tutulabilmektedir. Konut finansmanı uyarınca gayrimenkul sigortası ve DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) Albaraka Türk şubeleri tarafından yapılarak, satın aldığınız konut koruma altına alınabilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı hizmetinden faydalanarak 70 bin TL likidite sağlayan müşteri, 60 ay vadede finansman geri ödemesini tamamlayacak ise aylık yüzde 0,97 kar oranından yararlanacaktır. Bu durumda müşteri, bin 627,62 TL’lik taksitlerle likidite ödemesini tamamlayacak olup vade sonunda toplam 97 bin 657 TL ödenmiş olacaktır. Söz konusu finansmanın aylık maliyet oranı yüzde 1,18, yıllık toplam yüzde 15,15 olacaktır. Albaraka 350 TL dosya masrafı tahsil edecektir. Size en uygun konut finansmanı için buradan konut kredileri sayfamıza göz atabilirsiniz.