Ev Alacaklara Destek Kuveyt Türk Konut Finansmanı

Ev Alacaklara Destek Kuveyt Türk Konut Finansmanı

3 Ekim 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Katılım bankacılığı bilhassa dini hassasiyetleri olan vatandaşlarımız için hizmet vermekte. Sektörün önemli kurumları arasında yer alan Kuveyt Türk Katılım Bankası, pek çok konuda müşterilerine hizmet veriyor. Bankanın sağladığı hizmetler arasında ön plana çıkan bankacılık ürünlerinden biri de konut finansmanı konumunda. Ev sahibi olmak isteyen ama bunu yaparken faize girmek istemeyen vatandaşların önemli adresleri arasında yer alıyor Kuveyt Türk Katılım Bankası.

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı dahilinde nakit desteği alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, satın almak istedikleri konutun ekspertiz değerinin azami yüzde 80’ine kadar likidite talebinde bulunabilmektedirler. Bu nedenle müşteri, satın almak istediği konutun değerinin minimum yüzde 20’sini peşin olarak elinde bulundurmalıdır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı Kar Payı Oranları

Kuveyt Türk’ten konut alımı için nakit desteği edinmek isteyen vatandaşların tabi olacağı kar payı oranları, müşterinin geri ödeme için tercih ettiği vade dilimine göre farklılık göstermektedir. Bu noktada kişinin bankadan talep ettiği finansman tutarı uygulanacak kar payına etki etmemektedir.

Bankadan aldığı konut finansmanının geri ödemelerini 24 aya kadar vade tercih ederek yapmak isteyen vatandaşlar için belirlenen kar payı oranı aylık yüzde 1,04 noktasındadır. Müşterinin tercih ettiği vade dilimi 25 ila 36 ay aralığında ise tabi olacağı kar oranı aylık yüzde 1,06 seviyesine yükselmektedir. Kullanılan konut finansmanının geri ödemesini 37 ile 60 ay aralığında yapmak isteyen vatandaşlar için uygulanan kar oranı aylık yüzde 1,08 düzeyindedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kapsamında edindiği likiditeyi bankaya 61 ila 120 ay aralığında ödemek isteyen müşterilerin tabi olacağı kar oranı aylık yüzde 1,13 seviyesindedir. Bu vade dilimi konut finansmanı için son dilimdir.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Çeşitleri

Kuveyt Türk’ten konut finansmanı edinmek isteyen vatandaşların ödeme durumlarına göre banka tarafından farklı seçenekler sunulmaktadır. Bu seçenekler sayesinde kişi kendine uyan konut finansmanı çeşidinden yararlanarak ev sahibi olabilmektedir.

Bu finansman çeşitlerinden ilki sabit ödemeli konut finansmanı olarak ön plana çıkmakta. Sabit ödemeli konut finansmanında kişinin her ay yapacağı aylık taksit ödemesi sabittir ve vade sonuna kadar değişmemektedir. Düzensiz ödemeli konut finansmanı seçeneğinde hangi ay ne kadar ödeme yapmak istediği müşteri tarafından tayin edilmektedir. Bu sayede kişi, kazanç durumuna göre ödemelerini önceden tayin edebilecek ve geri ödemelerde zorlanmayacaktır. Bilhassa sezonluk olarak maddi geliri artan, akabinde ise düşen kişiler için düzensiz ödemeli konut finansmanı ön plana çıkmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, konut finansmanı kullanmak isteyen müşterileri arasında gurbetçi vatandaşlarımızın da olabileceğini düşünerek buna göre de seçenek oluşturmuştur. Buna göre gurbetten sılaya konut finansmanı kapsamında nakit kullanarak ev sahibi olmak isteyen gurbetçi vatandaşlar, ödemelerini ister Türk Lirası ile ister döviz ile yapabileceklerdir.

Müşterilerine “Kentsel Dönüşüm Finansmanı” seçeneği de sunan Kuveyt Türk, bu seçenekten, konutları kentsel dönüşüme giren müşterilerin yararlanmasına imkan tanımaktadır. Bu sayede evleri yenilenen vatandaşlar maddi anlamda sıkıntı çekmemektedirler.

Kuveyt Türk 2B Finansmanı kapsamında da bu statüye giren bölgelerde konut edinecek vatandaşlara likidite desteği banka tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca son olarak, bankanın anlaşmalı konut projeleri kapsamında müşterilerine cazip imkanlarla konut finansmanı sağladığı da gözden kaçırılmamalıdır. Bu sayede tamamlanmak üzere olan konutlar, vatandaşlar tarafından hem uygun fiyatlardan, hem de banka desteği ile maddi sıkıntı yaşanmadan alınabilmektedir. Diğer konut kredilerini de inceleyerek ev satın almak için en cazip desteği bulmak isteyen vatandaşlar buraya göz atabilirler.