Esnaf Kredisi Kampanyası: 36 Ay Vadeli 100 Bin Lira Kredi!

Esnaf Kredisi Kampanyası: 36 Ay Vadeli 100 Bin Lira Kredi!

8 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Ödemeleri üst üste gelen ve nakit akışı bozulan esnafa Fibabanka cazip bir kredi kampanyası düzenledi. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ve esnafın yararlanabileceği “Esnafın Yüzü Gülsün” Kampanyası kapsamında 100 bin liraya kadar ticari kredi imkanı sunuluyor. Esnaf kredisi de denilen bu kredi ile ticaretin erbapları biraz olsun nefes alıyor ve masraflarını karşılama imkanı buluyor.

Fibabanka taksitli ticari kredi olarak dizayn ettiği kampanyasında esnafa; asgari 3 ay, azami ise 36 ay vadeli olarak finansman imkanı tanıyor. Kampanya kapsamında esnafın kullanabileceği kredi meblağı için minimum tutar belirlenmezken, maksimum tutar 100 bin lira olarak tayin edilmiştir.

Fibabanka Esnaf Kredisi Hesaplama

Fibabanka esnaf kredisi kampanyası uyarınca müşterilerine aylık yüzde 1,39 seviyesinde faiz oranı uygulamaktadır. Bankanın uyguladığı faiz oranı üzerinden örnek bir kredi hesaplaması yapmak gerekirse:

10 bin TL taksitli ticari kredi kullanan esnaf; borcunu 36 ay vadede geri ödemek isterse aylık taksitleri 359 Türk Lirası olacaktır. Kredi vadesi sonunda bankaya ödenen toplam taksit meblağı 12 bin 924 TL seviyesinde gerçekleşecektir. Kredi tanımlanması sırasında müşteriden alınacak masraf ve ücretler toplamı 374 lira olacaktır. Bu ücrete; kredi tahsis ücreti, hayat sigortası ve vergiler dahil edilmiştir. Kredini müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 20,27 noktasında gerçekleşecektir. Yıllık maliyet oranına bütün masraflar ve ücretler de dahildir.

Kampanyanın son geçerlilik tarihi 31 Mart 2017 olarak belirlenmiştir. Fibabanka esnaf kredisi başvurusu için banka şubeleri ile şahsen görüşülebilmektedir.