ESEN NATEN: Esenboğa Elektrik 3,2 Milyon Dolarlık İş Aldı

ESEN NATEN: Esenboğa Elektrik 3,2 Milyon Dolarlık İş Aldı

14 Mayıs 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

ESEN NATEN: Esenboğa Elektrik 3,2 milyon dolarlık iş aldı… Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Kadifeteks Mensucat Sanayi Anonim Şirketi’yle “Kadifeteks Çatı Öztüketim Güneş Enerji Santrali” sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Söz konusu sözleşmenin bedeli KDV hariç 3.213.000,00 USD’dir (49.327.904 TL+KDV) olarak açıklandı. Kadifeteks Mensucat çatısına yapılacak GES (Güneş Enerjisi Santrali) projesi ile hem fabrikanın elektrik tüketimin karşılanması planlanıyor, hem de karbon emisyonunun azaltılması ön görülüyor. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

ESEN NATEN: Esenboğa Elektrik 3,2 Milyon Dolarlık İş Aldı

Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nden “Anahtar Teslim Çatı Öztüketim Güneş Enerji Santrali” kurulumu işi için sözleşme imzalaması hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Şirketimizin güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ile Kadifeteks Mensucat San. A.Ş. arasında “Kadifeteks Çatı Öztüketim Güneş Enerji Santrali” kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken aynı zamanda karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkıda bulunulacaktır. Kadifeteks GES projemizin sözleşme bedeli KDV hariç 3.213.000,00 USD’dir (49.327.904 TL+KDV).

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur. “

Esen Hisse Ne Durumda?

Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin Borsa İstanbul’da “Esen” kodu ile işlem gören hissesi 13 Mayıs 2022 Cuma gününü 32,16 TL seviyesinden kapattı. Hissedeki günlük değişim + yüzde 0,94 olarak gerçekleşti. Esen’in son 1 aylık performansına göz atıldığında hissenin yüzde 6,02 seviyesinde değer kaybettiği kayıtlara geçmiş durumda. ESEN hissenin son 6 aylık grafiği incelendiğinde ise hissenin yüzde 11,67 seviyesinde primlenmiş olduğu görülüyor.

ESEN hisse için son 1 yıllık zaman dilimi dikkate alındığında ise hissenin aradan geçen 1 yıllık zaman diliminde yaklaşık yüzde 7 düzeyinde prim yaptığı kayıtlara geçmiş durumda.