ESEN: Esenboğa Elektrik Grup İçi Devir İşlemi Yaptı

ESEN: Esenboğa Elektrik Grup İçi Devir İşlemi Yaptı

21 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Hisseleri Borsa İstanbul’da ESEN kodu ile işlem gören Esenboğa Elektrik grup içi devir işlemi gerçekleştirildiğine dair açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; devir işleminin 20 Ocak 2021 Çarşamba günü itibari ile tamamlandığı belirtildi. İçeriğimiz devamında Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin ilgili açıklamasını okuyabilir, borsa yıldız pazar şirketleri ve hisseleri için de buraya göz atabilirsiniz.

ESEN: Esenboğa Elektrik Grup İçi Devir İşlemi Açıklaması

Esenboğa Elektrik tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz, operasyonel faaliyetlerini kolaylaştırmak, elektrik üretim maliyetlerini düşürmek, santral bakım ve işletme giderlerini azaltmak, santral yönetimlerini aynı idari çatı altında toplamak amacıyla daha etkin yapılanma sürecine girmiştir. Bu bağlamda, Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklıkları olan Energes 1 Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Energes 9 Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Berrak Ges 1 Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye devredilmesine karar vermiştir. Yine Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklıkları olan Ysf Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Snl Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Margün 13 Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim A.Ş.’nin %100 bağlı ortağı olan Angora Elektrik Üretim A.Ş.’ye devredilmesine karar vermiştir.

Devir işlemleri 20.01.2021 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.

Bu işlem bağlı ortaklıkları üzerinde ortak kontrolünde herhangi bir değişim olmaması sebebiyle, şirketimizin konsolide finansal tablolarında bir etkisi bulunmayacaktır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur. ”