Ereğli Demir Çelik Kümaş Manyezit’i Satın Alıyor! EREGL Hisse

Ereğli Demir Çelik Kümaş Manyezit’i Satın Alıyor! EREGL Hisse

15 Ocak 2021 0 Yazar: Emine Zaman

Ereğli Demir Çelik Kümaş Manyezit alışı Rekabet Kurulu tarafından onaylandı! Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. tarafından 4 Ocak 2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş. ve iştiraklerinin paylarının tamamının satın alınmasına ilişkin Şirketimiz ile Yıldız Holding A.Ş. ve Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. arasında Pay Devir Sözleşmesi imzalandığı duyurulmuştu. Bu konuda Rekabet Kurulu’na yapılan başvuru sonucunda Kurul’un 14 Ocak 2021 tarihli toplantısında satın alınma işlemine izin verdiği belirtildi. Borsa imalat sektörü şirketleri ve hisseleri için buraya göz atabilirsiniz.

Ereğli Demir Çelik Kümaş Manyezit Alış İzni Sonrası EREGL Hisse Ne Durumda?

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Kümaş Manyezit hisse alışını şu şekilde gerçekleştirecek.

  • Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. %51
  • Yıldız Holding A.Ş. %49

Ereğli Demir Çelik’in Kümaş Manyezit hisselerini satın alma kararının akabinde gözler Borsa İstanbul’da işlem gören Ereğli Demir Çelik hissesi EREGL’e çevrildi. 2020 yılını 14,93 lira seviyesinden kapatan EREGL, 2021 yılında 15 liranın üzerine çıkmayı başarmış durumda. 15 Ocak 2021 Cuma günü itibari ile EREGL hissesi 15,03 lira seviyesinden işlem görmekte.

EREGL hissenin son 52 haftalık verileri incelendiğinde; hissenin bu süreçte aldığı en düşük değerin 6,78 lira ve en yüksek değerin de 15,58 lira olduğu görülmektedir. Ereğli Demir Çelik hissesi EREGL’in 2021 yılında sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa aktörleri tarafından dikkatle takip edilmeye devam edilmektedir.