En İyi ve Ucuz Küçükçekmece Su Kaçağı Tespiti (Kameralı) Nasıl Yapılır?

En İyi ve Ucuz Küçükçekmece Su Kaçağı Tespiti (Kameralı) Nasıl Yapılır?

11 Kasım 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Su tesisatları binaların en önemli aksamları arasında yer almaktadır. Su tesisatında meydana gelen en ufak çatlama, kırılma veya deforme olma durumunda su bahse konu yapıya zarar vermekte ve onarım gerektiren alan tesisatla sınırlı kalmamaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek için su kaçağı tespitinde son derece hassas davranılmalı ve azami dikkatle teknolojinin bütün imkanlarından yararlanılarak çalışma yapılmalıdır. En iyi ve ucuz Küçükçekmece su kaçağı tespiti de kameralı sistemler vasıtası ile yapılabilmektedir.

Su Kaçağı Neden Olur Nasıl Anlaşılır?

Su tesisatındaki pek çok farklı durum su kaçağına neden olabilir. Kalitesiz malzeme kullanımından işçilik hatalarına, zamana bağlı deformasyondan su tazyik seviyesinin değişmesi nedeniyle oluşan basınca kadar onlarca farklı faktörü su kaçağının sebepleri arasında sayılabilir. Su kaçağının anlaşılmasının klasik yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Su faturasının komşulardan, diğer dairelerden ve normalden bariz şekilde fazla gelmesi
  • Tüm musluklar ve su ile çalışan aletler kapalı olduğu halde su sayacının işlemeye devam etmesi
  • Varsa alt daire, dükkan, depo vb.nin tavanında ya da duvarlarında nemlenme ya da ıslaklık olması.
  • Fayans aralarının ıslanması ya da su çıkması
  • Parkelerin kabarması, atması, şişmesi
  • Banyo ve tuvalet yüzeyleri ya da tavanında kavlama, dökülme

En İyi ve Ucuz Küçükçekmece Su Kaçağı Tespiti (Kameralı) Nasıl Yapılır?

Önceleri su kaçaklarının tespiti klasik yöntemlerle yapılmakta ve tamirat / onarım işlemleri geniş bir alanın kırılması ile gerçekleştirilebilmekteydi. Gelişen teknoloji ile birlikte su kaçaklarının tespiti artık çok daha kolay yolla yapılabilmektedir.

En-iyi-ve-Ucuz-Kucukcekmece-Su-Kacagi-Tespiti-kamerali

Su kaçaklarının tespiti için özel olarak geliştirilen cihazlar, adeta yapıların röntgenini çekiyor. Bu sayede su kaçağının nerede olduğu kolayca tespit edilebiliyor. Noktasal su kaçağı tespiti sayesinde onlarca fayansın kırılmasının önüne geçilebiliyor. Hem yapılacak işten, hem zamandan ve hem de giderden önemli ölçüde tasarruf edilebiliyor.

Küçükçekmece İlçesi başta olmak üzere İstanbul’un hemen hemen bütün ilçelerinde su kaçağı tespitini kameralı cihazlar ile kısa sürede yapan onarım tesisat firması bulunmaktadır. Su kaçağından muzdarip olan vatandaşlar 7 gün 24 saat firma ile http://onarimtesisat.com/kucukcekmec…acagi-tespiti/ adresinden iletişime geçebilmektedirler.