En Hızlı Büyüyen Kripto Borsalarından Hotbit’i Tanıyalım

En Hızlı Büyüyen Kripto Borsalarından Hotbit’i Tanıyalım

29 Nisan 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Hotbit grafik özellikleri, alım satım çiftleri, alım satım ücretleri, para yatırma yöntemleri, güvenlik, kullanım kolaylığı olarak tercih edilen bir kripto para platformudur. Hotbit.io piyasadaki çoğu borsadan daha fazla kripto para ve tokene ev sahipliği yaparak. Kullanıcılar için bir çok yeni fırsatı da beraberinde getiriyor.

Hotbit Nedir?

Hotbit borsası, 2018’de kurulan en önde gelen kripto borsalarından biridir aynı zamanda gelişmiş özellikler, bir mobil uygulama ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü sunar. Bu borsa, yatırımcılar için güvenli, istikrarlı ve zengin özelliklere sahip bir ticaret ortamı sunmak için Spark Pool, Mytoken, F2pool, HashQuark ve Slow Mist gibi bazı popüler blok zinciri teknolojisi endüstrisi katılımcıları ile ortaklık kurdu. Hotbit’in 170’den fazla ülkeden platforma kayıtlı 7 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğu ifade ediliyor.

Hotbit Borsası Hakkında

Hotbit, çeşitli ülkelerde birkaç milyon kullanıcıya sahip yasal bir kripto borsası. Coinmarketcap’a göre, günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen borsalarından biri haline geldi. Hotbit, kullanıcıların varlıkları için gerçek zamanlı olarak 7 gün 24 saat çevrimiçi denetim hizmeti sunan bir iç inceleme denetim ekibine de sahip. Kripto borsası, Beosin ve Slow Mist gibi kripto para birimi endüstrisindeki en iyi denetim ekipleriyle ortaklıklar kurdu. Bu şekilde Hotbit, manipüle edilmeden önce olası güvenlik sorunlarını ve uyarıları kontrol ediyor.

Hotbit Borsası Özellikleri?

Hotbit’in özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

 • Hotbit’in incelemesine göre Hotbit’in 700.000’den fazla aktif ve kayıtlı kullanıcısı var ve birçok ülkede faaliyet gösteriyor.
 • Japonya, Rusya, Güney Kore, Güneydoğu Asya ülkeleri ve Türkiye gibi dünyanın en gelişen pazarlarına odaklanıyorlar.
 • Hotbit Telegram, Twitter, WeChat, Facebook ve VK aracılığıyla kullanıcılarına ulaşıyor.
 • Kullanıcılar, 200’den fazla kripto varlığı kullanarak bir işlem gerçekleştirebilir.
 • Kullanıcılar kripto para birimleri kullanarak ETF’ler ile işlem yapabilirler.
 • Piyasa incelemesine göre, Hotbit yalnızca spot işlem sunar ve marj ticareti sunmaz. Ayrıca Hotbit exchange, gelişmiş grafik araçları ve ticaret özelliklerine sahip.
 • Hotbit ticaret platformu, iOS ve Android’de kullanılabilen bir mobil ticaret uygulaması sunuyor.
 • Hotbit borsası, platformda işlem gören kripto para birimi sayısı açısından en iyi kripto para borsalarından biri olarak yer alıyor. Günlük işlem hacmi olarak 100 milyon dolardan fazla.
 • Hotbit, alıcılar ve üreticiler için günümüzün yatırım işinde bir norm olan farklı işlem ücretlerine sahip. Ayrıca, Hotbit’in alıcılar için alım satım ücreti sektör ortalaması ile aynı.
 • Hotbit alım satım borsası, birçok altcoin ile alım satım çiftleri, DeFi tokenları ile birkaç alım satım çifti ve benzersiz tokenlarla alım satım çiftleri sunuyor.

Hotbit Popülarite Sıralaması

Açıklamalara göre Hotbit kurulduğu günden bu yana katlanarak büyüyor. Coinmarketcap’a göre 2018’de Hotbit, 21 milyon ABD doları ile 24 saatlik en yüksek işlem hacmiyle 47. sırada yer aldı. Kasım 2019’da Hotbit, 13. sıraya yükseldi ve 24 saatlik işlem hacmi 1,0 milyar USD oldu. 2020’de pandemi sırasında Hotbit 6. sırada yer aldı ve işlem hacmi 2.3 milyar USD’ye yükseldi ve bu borsada yüksek likidite ile ilgili bir sorun olmadığını gösteriyor.

Mobil Uygulaması

Hotbit platformu, iOS ve Android uygulamaları olarak mevcut ve Google Play Store’dan Android telefonlar için bir uygulama olarak indirilebilir. Ancak, iOS kullanıcılarının web sitesine bağlı QR kodunu kullanarak indirmesi ve yüklemesi gerekir.

Hotbit Avantajları

Hotbit Group’un bir bölümü olan ve popüler olarak Hotbank olarak adlandırılan Hotbit yatırımı, 2018’de piyasaya sürülen en iyi kripto varlık yönetimi platformudur. Hotbit, dünya çapındaki tüm müşterilere üstün kaliteli yatırım hizmetleri sunmaya çalışan 30’dan fazla çalışkan ve deneyimli profesyonelden oluşan bir ekip çalıştırmaktadır.

Hotbit ile yatırım, DeFi Madenciliği, Kantitatif Ticaret ve POS’a Borç Vermeyi içeriyor. Kripto varlık yönetimi ile ilgili hizmetler 100’den fazla kurumsal müşteriye sunuluyor. Temel olarak Hotbit, BTC, USDT ve ETH gibi tanınmış varlıklarda rakiplerinden daha iyi, sektörün en yüksek oranlarını sunarak müşterilerine geri ödeme yapmaya çalışır.

Hotbit’teki VIP kullanıcıları, özelleştirilmiş bir kripto varlık yönetimi programı, bir madencilik fonu ve daha düşük ve özel işlem ücreti oranları gibi özel ayrıcalıklardan yararlanır. VIP kullanıcıları ayrıca V1 hesap yöneticisi, C-seviyesi yönetici toplantıları, özel kripto varlık yönetimi raporları, özel para çekme kanalları, tatil bonusları ve doğum günü ikramları gibi ayrıcalıklı hizmetlerden de yararlanır.

Hotbit ETF Nedir? Oranları

Hotbit’teki ETF’ler veya borsada işlem gören fonlar, belirli bir tokenın getirisini artırmak için finansal borç ve türevleri kullanan bir ürün olarak tanımlanıyor. 5:1 oranı hedefleniyor ve örneğin, belirli bir token %1 artarsa, 5x kaldıraçlı ETF %5 artıyor.

Kaldıraçlı bir ETF, yatırım portföylerini sürdürmekten ve yönetmekten sorumlu deneyimli finansal ekipler tarafından izlenen ve böylece yatırımcıların belirli mekanizmaları bilmeden sabit kaldıraçlı yatırım portföylerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir fon.

Hotbit ETF Avantajları

 • Marj dengesi gerektirmez. Kullanıcılar, Spot işlemler gibi ETF’lerle işlem yapabilir ve işlem için tek ihtiyaçları olan spot cüzdanlarında USDT’dir.
 • Kullanıcılar 5 kat kazanabilir veya kaybedebilir. Örneğin, bir tüccar BTC1D5L ticareti yapıyorsa ve BTC’nin değeri %1 artarsa, BTC1D5L’nin değeri de %5 artar. Tersine, BTC’nin değeri %1 düşerse, BTC1D5L’nin değeri %5 düşer.

Tasfiye riski yoktur ve kullanıcılar, fonları asla likiditeye uğramadığı için tokenlarını herhangi bir süre boyunca tutabilirler. Kullanıcılar işlemlerini kaybederse, istedikleri zaman satabilirler.

Hotbit Kampanyaları

Hotbit, kullanıcıların arkadaşlarını bir Hotbit’e kaydolmaya davet edebilecekleri ve çifte komisyon alabilecekleri bir referans işlevi başlattı. Tier-1 Davetiyeler, kullanıcıların arkadaşlarını davet etmesine olanak tanır. Yönlendirilen kişi tarafından oluşturulan her işlem ücreti için, her iki taraf da işlem ücretinin en fazla %60’ını paylaşabilir. Tier-2 Davetiyeler, işlemin %15’ini veriyor.

Hotbit Hakkında

Sonuç olarak, Hotbit popüler kripto para borsalarından biri ve katlanarak büyüyor. Yatırımcılar borsa çeşitli kripto para türleri sunduğu için çok çeşitli altcoinlerle işlem yapmak istiyorsa düşünülebilir. Bu borsanın en faydalı özelliklerinden biri de tokenleri anında listelemeleri. Bu şirket ayrıca geniş bir işlem çifti listesi sağlar ve kullanıcılarına yeni dijital varlıklar ve token’lar sunar. Bu platformun kullanıcılarını teşvik edecek bir satış ortaklığı programı olmamasına rağmen diğer özellikleri ile kıyaslandığında çoklu para desteği, uygun işlem ücreti ve yüksek güvenlik sunan iyi bir platform olduğu düşünülüyor. Ayrıca, kullanıcıya varlıklarını korumak ve bu platformda ticaret yapmak için iki faktörlü kimlik doğrulaması da sunuyor.