Emirates NBD Bank Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

Emirates NBD Bank Kimin Türkiye Şubesi Var Mı?

7 Kasım 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Emirates NBD Bank PJSC Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait Dubai devlet bankasıdır ve varlıklar açısından Orta Doğu’daki en büyük bankacılık gruplarından biridir. Emirates NBD, 19 Haziran 1963’te, HH Merhum Şeyh Raşid bin Saeed Al Maktoum tarafından kurulmuştur. Emirates NBD Bank kimin Türkiye şubesi var mı sorusunun ikinci kısmı için de kısaca; bankanın Türkiye’de şubesinin bulunmadığı ama temsilcilik düzeyinde faaliyet gösterdiği cevabı verilebilir. Bununla birlikte Emirates NBD Bank’ın Denizbank’ın sahibi olduğunu da önemli bir bilgi olarak “Denizbank hangi ülkenin” sorularına cevap olarak verelim ve detaylara geçelim…

Emirates NBD Bank Kimin Türkiye Temsilciliği Nerede?

BAE Başkan Yardımcısı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un kararı ile NBD; 6 Mart 2007’de Emirates Bank International (EBI) ile birleşmiş ve dünyanın en büyük bankacılık gruplarından biri olan bugünkü Emirates NBD’yi oluşturmuştur. 16 Ekim 2007 tarihinde, Emirates NBD’nin hisseleri resmi olarak Dubai Finans Piyasasında (DFM Dubai Borsası) işlem görmeye başlamıştır.

2013 yılında 50. yılını geride bırakan Emirates NBD Bank’ın; 30 Eylül 2020 itibariyle, toplam varlıkları 692 Milyar BAE Dirhemi (yaklaşık 188 Milyar ABD Dolarına eşdeğer) seviyesine ulaşmıştır. Bankanın 25 binden fazla çalışanı bulunmaktadır. Uluslararası satın almalar ile faaliyet alanını giderek genişletmektedir. Bu kapsamda ülkemizde faaliyet gösteren Denizbank Mayıs 2018 tarihinde 3,2 milyar dolar karşılığında Emirates NBD Bank tarafından Rus Sberbank’tan satın alınmıştır.

Denizbank‘ın satın alınması, Emirates NBD için önemli bir kilometre taşı anlamına gelmiştir. Grup, varlığını 13 ülkeye yayarak 14 milyonun üzerinde müşteriye hizmet vermektedir. Banka, Forbes’in Dünyanın En İyi Saygın Şirketleri listesinde ilk 20 arasına girerek küresel markalar arasında hatırı sayılır bir seviyeye gelmiştir.

Banka’nın başta BAE olmak üzere; Türkiye, Mısır, Hindistan, Suudi Arabistan Krallığı, Singapur, Birleşik Krallık, Avusturya, Almanya, Rusya, Bahreyn, Çin ve Endonezya toplam 925 şubesi ve 4.115 ATM’si ile temsilcilikleri bulunmaktadır.

Emirates NBD Bank Türkiye temsilciliği bilgileri aşağıdaki gibidir:

  • EMIRATES NBD BANK P.J.S.C. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ ADRESİ: TRUMP TOWERS KUŞTEPE MAH. MECİDİYEKÖY YOLU CAD. NO: 12 KULE: 2 KAT: 18 ŞİŞLİ / İSTANBUL
  • EMIRATES NBD BANK P.J.S.C. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ TELEFONU: (212) 214 70 90
  • EMIRATES NBD BANK P.J.S.C. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ EFT KODU: 964
  • EMIRATES NBD BANK P.J.S.C. RESMİ WEB SİTESİ: https://www.emiratesnbd.com/en/