Elektro Manyetik Tabla Nedir? Avantajları Nelerdir?

Elektro Manyetik Tabla Nedir? Avantajları Nelerdir?

12 Nisan 2021 0 Yazar: Suat Bulut

Elektro manyetik tabla metal işleme sektöründeki firmaların cnc makine ve tezgahlarında işlenecek parçanın sorunsuz şekilde tutulması için kullanılan cihazdır. Çok düşük enerji ile çalışır ve uzun yıllar kullanılabilir. Elektro manyetik tabla kullanımı ile iş verimliliği artışı sağlanır ve iş gücü tasarrufu sağlanır. Elektro manyetik tabla avantajları ve faydaları göz önüne alındığı zaman oldukça faydalı bir cihaz olduğu çok net şekilde görülüyor.

Elektro manyetik tabla fiyatları cihaz büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. 200×200 mm ile 1500×4000 mm arasındaki boyutlarda üretilen elektro manyetik tablalar metal işleme sektörünün can kurtaranıdır. Çok hızlı şekilde üretim yapılmasına yardımcı olur ve işletmenin daha verimli çalışmasına imkan sağlar.

Ferromagnet

Türkiye’nin en büyük elektro manyetik tabla üreticilerinden birisi olan Ferromagnet 16 yıllık sektör tecrübesi ve 12 yıllık üretim tecrübesi ile üretime devam etmektedir. Ferromagnet Müdürü Ferruh Bey yaptığı açıklamada Ferromagnet’in sadece Türkiye’de değil Dünya’da da en büyük firmalardan birisi olmayı hedeflediğini bildirdi.

Web: https://ferromagnet.biz/

Facebook: https://www.facebook.com/ferromagnetmagnetic

Telefon: 0 545 459 99 16

Mail: [email protected]

Elektro manyetik tablanın iş verimliliği ve iş gücü tasarrufu dışında bir çok avantajı daha bulunur. Bunların başında kolay kullanım özelliği gelir. Elektro manyetik tabla oldukça kolay kullanılır ve çok düşük enerjiye ihtiyaç duyar. Sadece çalıştırırken enerji ister ve çalışmaya başladığı andan itibaren enerji istemez.

elektro-manyetik-tabla

Elektro Manyetik Tabla Avantajları

Ülkemizde sanayi şirketlerinin daha teknolojik olmaya özen göstermesi ve Dünya standartlarında üretim yapmaya başlamasından dolayı metal işleme sektörü daha ileri teknolojiler ve daha hızlı kullanılan işlevsel cihazlara ihtiyaç duydu. Bunlardan bir tanesi de elektro manyetik tabla oldu. Çünkü işlenecek parçanın sabit durması önemli bir sorundur.

Mengene ile her defasından parçanın her yüzeyi için tutturmayı baştan yapmak gerekir. Bu da zaman kaybıdır ve maliyet oluşturur. Bunun önüne geçmek için ileri teknoloji ürün olan elektro manyetik tabla kullanılır.

Elektro Manyetik Tabla Hangi Tezgahlarda Kullanılabilir?

Elektro manyetik tabla cnc makineler, freze tezgahları, matkap tezgahları, delik büyütme tezgahları, taşlama tezgahları, erozyon tezgahları ve azdırma tezgahlarında kullanılabilir.