Ege Pozitif Psikoloji: Pedagogla Büyütün Psikologla Anlayın

Ege Pozitif Psikoloji: Pedagogla Büyütün Psikologla Anlayın

31 Ağustos 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

İnsan başta olmak üzere canlılar; yalnızca bedenden oluşan ve dolayısıyla yalnızca fiziki ihtiyaçları bulunan varlıklar değildir. İnsanın en az fiziği kadar değerli, fiziği kadar ihtiyaçları bulunan, fiziği kadar karmaşık ve komplike şekilde yaratılan bir de “ruhu” bulunmaktadır. Psikoloji ya da bir diğer ifadeyle “ruh bilimi”; insanın iç dünyasına eğilen, bilinçaltını inceleyen son derece önemli bir bilim dalıdır. Pedagoji de çocukların davranışlarını ruh bilimi doğrultusunda irdeleyen alt daldır. İnsanın tıpkı bedensel ihtiyaçları gibi; tabiri caizse beşikten mezara kadar ruhi tatmine ve desteğe ihtiyacı olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Ege Pozitif Psikoloji: pedagogla büyütün psikologla anlayın!

Ege Pozitif Psikoloji: Pedagogla Büyütün Psikologla Anlayın

Çocuk Psikolojisi Hayata Etki Ediyor!

Bebeklik çağından başlamak üzere çocukluk ve ergenlik sürecindeki yaşananlar, dışsal etkiler, içten gelen dürtüler ve daha pek çok farklı etken kişinin psikolojik gelişimine etki etmektedir. Bebek psikolojisi, çocuk psikolojisi ve nihayetinde ergen psikolojisi; yeterince irdelenmez, gerekli destek sağlanmaz ise kişinin sağlıklı bir psikoloji ile hayat yoluna devam etmesi beklenemez. Bu durumun bilinci ile hizmet veren kliniğimiz İzmir pedagog arayışında olan değerli danışanlarımıza yıllardır başarı ile destek vermekten gurur duymaktadır.

Yetişkin Psikolojisi, Yaşlı Psikolojisi, Evlilik Terapisi

Bebeklik, çocukluk ve ergenlik çağında yaşanılanlar ve hissedilenler doğru bir psikolojik destek ile insan bilincine işlenmediğinde kişinin rahatsızlık duyduğu bazı psikolojik sorunlar meydana gelebilmektedir. Yahut ilerleyen yaşlarda yaşanan olaylar insan ruhunda yara açabilmekte ve yeni sorunlarla karşılaşmasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yeterli ve kaliteli psikolojik desteğin alınması; hayatın yeniden düzene girebilmesi ve yaşam kalitesinin artabilmesi açısından önemlidir.

Karşıyaka psikolog hizmeti kliniğimiz Ege Pozitif Psikoloji tarafından uzun yıllardır üstün kalite anlayışı ile verilmektedir. Danışan odaklı hizmetlerimiz; Karşıyaka, Alsancak, Bergama, Gaziemir ve Aliağa ilçelerinde sağlanmaktadır. Kliniğimiz tarafından verilen hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

  • Çocuk Ergen Psikolojisi ve Terapisi
  • Evlilik ve Çift Terapisi
  • Bireysel Psikoterapi
  • Cinsel Terapi
  • EMDR Terapisi

Ayrıca danışanlarımıza özel hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

Pedagogla Büyütün Psikologla Anlayın içeriği “İzmir Pedagog ve İzmir Aile Terapisti – Psikolog ve Terapi – “Ege Pozitif Psikoloji” internet sitesinden derlenerek oluşturulmuştur. Kaynak: https://www.egepozitifpsikoloji.com/