E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

9 Kasım 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

E-ticaret sitesi kurmak isteyen girişimciler toplam maliyeti ve kurulum aşamalarını merak etmektedir. Küçük çaplı bir araştırma yapıldığında bireysel kurulum süreci yerine e-ticaret entegrasyon hizmetinin avantajlı olduğu görülecektir. Eğer sizin de online mağaza kurmak gibi bir amacınız varsa site kurulumunda profesyonel destek almanız işe yarayacaktır. Bu sayede e-ticaret sitesi fiyatları daha ekonomik hale gelecektir.

Özellikle profesyonel firma çalışanları tarafından hazırlanan paketlerde site kurarken ihtiyacınız olacak tüm özellikler mevcuttur. Paketler kendi içerisinde çeşitlere ayrılmakta olup özellik sayısı arttıkça fiyatlar değişmektedir.

Dilerseniz başlangıç aşamasında sıfır maliyetle site kurulumuna başlayabilirsiniz. Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak için demo olarak hazırlanan paketleri kullanabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden kullanacağınız bu paketler daha az bir bütçe ile piyasaya giriş yapmanızı sağlayacaktır. Paket sonrasında yapacağınız e-ticaret entegrasyon ile kısa süre içerisinde hızlı bir ivme yakalayabilir, web sitenizi geniş kitlelere hitap eder hale getirebilirsiniz. Entegrasyon sürecini başarıyla tamamlayabilmeniz için öncesinde kurulum aşamalarını tamamlamış olmanız yeterlidir.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nelerden Etkilenir?

En uygun e-ticaret sitesi fiyatları ile web sitesi kurmak için öncelikle fiyatları etkileyen unsurlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Temel olarak ilgili e-ticaret sitesinin altyapı özellikleri, teknik destek ihtiyacı, ziyaretçi sayısı, kargo anlaşması, muhasebe programı, e-ticaret entegrasyon türü, başka bir siteden XML ile veri çekilebilmesi, bu iş için ayrılan bütçe, rakip firmaların fiyat politikaları, referanslar gibi faktörler baz alınır. “Hem en iyi özelliklere sahip e-ticaret sitesine sahip olayım hem de bunun için minimum bir bütçe ayırayım.” diyorsanız sizin için en iyi yöntem hazır e-ticaret paketleri olacaktır. Her bütçeye uygun farklı paketler mevcut olup her biri işinize yarayacak özelliklere sahiptir.

kobisi

E-Ticaret Sitesi Paket Fiyatları

Hızlı ve kolay site kurulumu denildiğinde genellikle akla ilk olarak hazır e-ticaret paketleri gelir. Bunlar sayesinde e-ticaret sitesi fiyatları minimum düzeylerde kalabilir. Temel özelliklere sahip paketi satın almak için alımlarınızı online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Böylece internete özel belirlenen indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz. E ticaret paketleri konusunda profesyonel olan Kobisi temelde dört farklı paket seçeneğine sahiptir. İstediğiniz zaman bu paketleri değiştirme ya da iptal etme hakkınız olacaktır. Üstelik paketten ayrılacağınızda sizden ekstra bir ücret talep edilmeyecektir. Bu duruma satışlarınızın ve ziyaretçi sayınızın arttığı dönemler de dahildir. Her bir pakette hem diğerleriyle ortak hem de farklı özellikler mevcuttur.