Dost Masrafsız İhtiyaç Kredisi İle Borçları Halkbank’a Transfer Etmek Mümkün!

Dost Masrafsız İhtiyaç Kredisi İle Borçları Halkbank’a Transfer Etmek Mümkün!

23 Şubat 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Halk Bankası “Dost İhtiyaç Kredisi” ile diğer bankalarda bulunan borçlarınızı Halkbank’a transfer ediyor. Halkbank masrafsız borç transferi kredisi dahilinde finansman sağlayan müşteri farklı bankalarda bulunan bireysel kredi ve kredi kartı borçlarını kapatabilmekte, borçlarını azaltarak, taksit ödemelerini rahatlatabilmektedir. Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi’ni masrafsız olarak sağlamakta ve yalnızca Halkbank’a borçlanan müşteri kredi geri ödemelerini rahatlıkla yapabilmektedir.

Halk Bankası borç transferi kredisi kapsamında maksimum 48 ay vadelendirme yapabilmektedir. 48 ay vadede müşteri talebine göre ödeme planları oluşturabilmektedir. Masrafsız kredi sağlayan Halkbank, kredi tahsis komisyonu tahsil etmemektedir. Masrafsız transfer kredi kapsamında uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,20’dir. Dost İhtiyaç Kredisi uyarınca banka hayat sigortası yapılmasını şart koşmuştur. Hayat sigortası prim ücreti müşterinin yaş, cinsiyet gibi özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Halkbank Masrafsız Borç Transferi Kredisi Hesaplama!

Halk Bankası borç transferi kredisi kapsamında 10 bin TL finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 1,20 faiz oranından yararlanacaktır. 48 ay vade ile 10 bin TL’yi sağlayan müşteri aylık 290 TL’lik taksitler ödeyecektir. Toplamda ise 13 bin 920,05 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirecektir. Söz konusu 10 bin TL’nin yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 18,7164 olacaktır. Banka dosya masrafı (kredi tahsis ücreti) tahsil etmeyecektir. Krediyi sağlayan müşterinin 35 yaşında ve erkek olduğu varsayıldığında 1 yıllık sigorta poliçe bedeli 30 TL olacaktır.

Müşteri, Halkbank masrafsız borç transferi kredisi başvurusu yapmak için kimlik belgesi, gelir belgesi bankaya ibraz etmesi gerekmektedir. Banka gerekli gördüğü durumda farklı belgeler de talep edebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için Halk Bankası şubeleri ile görüşülebileceği gibi, bankanın resmi internet adresi de ziyaret edilebilir. Bunun yanı sıra Halk Bankası müşteri hizmetlerinden de detaylı bilgi edinmek mümkündür. Size en uygun diğer krediler için buraya göz atabilirsiniz.