DNISI: Dinamik Isı 2,9 Milyon Dolarlık İhracat Sözleşmesi İmzaladı

DNISI: Dinamik Isı 2,9 Milyon Dolarlık İhracat Sözleşmesi İmzaladı

19 Ağustos 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

DNISI: Dinamik Isı 2,9 milyon dolarlık ihracat sözleşmesi imzaladı. Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a tapılan açıklamada; şirket fabrikalarında üretilen Dinamik markalı yalıtım ürünlerinin ihracatı konusunda, Doğu Avrupa’da yerleşik bir firma ile işbirliği ve yurt dışı satış sözleşmesi imzalandığı belirtildi. 2,9 milyon dolarlık hacme sahip olan söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2023 yılı sonuna kadar yapılmasının ön görüldüğü ifade edildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

DNISI: Dinamik Isı 2,9 Milyon Dolarlık İhracat Sözleşmesi İmzaladı

Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

” Şirketimiz, fabrikalarında üretilen Dinamik markalı yalıtım ürünlerinin ihracatı konusunda, Doğu Avrupa’da yerleşik bir firma ile işbirliği ve yurt dışı satış sözleşmesi imzalamıştır. 2.900.000,00 Amerikan Doları tutarında hacme sahip olan söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar, kısmi sevkiyatlar halinde yapılacak olup 31.12.2023 sonuna kadar gerçekleşmesi planlanmaktadır. ”

Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği
Müşteri (Customer)
Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı
İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih
Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları
Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi
Ciro ve karlılığa olumlu etki etmesi beklenmektedir.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1056810