DIRIT: Diriteks’den 25 Milyon TL Yatırım Detaylandırması

DIRIT: Diriteks’den 25 Milyon TL Yatırım Detaylandırması

23 Eylül 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

DIRIT: Diriteks’den 25 milyon TL yatırım detaylandırması… Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada 25 milyon Türk Lirası yatırım edinilmesi ile ilgili detaylara yer verildi. Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde 25 milyon TL yatırım aldığını açıklayan şirket; “hissedarlarından ve ilgili kamu otoritelerinden” konunun detaylarının paylaşılmasının istenildiğini belirterek bu konuda yeni bir açıklama yaptı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca DIRIT haberleri için de buraya göz atılabilir.

DIRIT: Diriteks’den 25 Milyon TL Yatırım Detaylandırması

Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 27/08/2021 tarihli açıklamamızda belirtilen Orkun Arslan isimli yatırımcı ile 25 milyon TL yatırım sözleşmesi imzalanmıştır ve 2 yıl ödemesiz dönem içermektedir ifadeleri ile ilgili hissedarlarımızdan ve ilgili kamu otoriteleri tarafından daha net ifadeler olması yönünde talepler iletilmiştir.

Bu kapsamda, yatırım sözleşmesinin içeriği ve amacı, şirkete finansman sağlamak, ödemeler dengesini kurmak ve battaniye/halı üretim tesisinin faaliyeti için gerekli işletme sermayesini sağlamaktır. Bu finansman paketi içerisinde Polyester ürüne dönüşüm projesini gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Orkun Arslan tarafından sağlanan bu finansman tutarı finansal tablolarımızda yabancı kaynak(borç) olarak şu an muhasebeleştirilmektedir. Ancak bu tutar tamamlandıktan sonra alacağa karşılık tahsisli sermaye artırımına dönüştürülecektir. Sermaye artırımı sonrası el edilecek yeni payların “2 yıl satışı yapılamaz”, sınırlamaları olması durumunda bu 2 yıllık süreyi beklemeyi yatırımcı taahhüt etmektedir.

Kamuoyuna ve yatırımcılara duyurulur. ”


Haber için yararlanılan kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/964908