Dijital Pazarlama Artık Kilit Önemde

Dijital Pazarlama Artık Kilit Önemde

21 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

İnternetin insan hayatına girmesi ile birlikte gereklilikler ve ihtiyaçlar değişmeye başladı. Önceleri insanların hayatında son derece sınırlı ve kısıtlı bir yer kaplayan sanal alem, yıllar içerisinde bu payını devasa oranda artırdı. İnternet, hemen hemen her noktada insan hayatının olmazsa olmazı konumuna geldi. Bu süreç, pandeminin patlak vermesiyle adeta zirve yaptı. Sanal alem, dijital ortam, internet dünyası artık “olmazsa olmaz” niteliğinde. Bu durum; dijital pazarlamanın ve dolayısıyla dijital pazarlama eğitiminin de önemini hat safhaya çıkardı.

Dijital Pazarlama Eğitimi Nedir Ne İşe Yarar?

Dijital dünya; birbiriyle girift pek çok süreci iç içe barındırmaktadır. Web sitesi kurulumundan eklenti ayarlarına, WordPress ve SEO ayarlarından kaliteli ve nitelikli içerik üretimine, sosyal medya platformlarından Google ADS’ye kadar farklı noktalardaki ince detaylar dijital pazarlamadaki başarıyı getirmektedir. İnternet aleminde var olmak ve müşteriye dokunabilmek de ancak kaliteli bir dijital pazarlama eğitimi ile mümkündür.

Türkiye’de binlerce, Dünyada milyonlarca firmanın uzaktan çalışmaya geçtiği; insanların alışverişlerinin önemli bir kısmını internet üzerinden yaptığı, karantina ve kısıtlama süreçlerinin giderek uzadığı bir dünyada artık müşteriye ve başarıya ulaşmak büyük oranda internet ile mümkün. Bu noktada dijital pazarlama eğitimi neleri kapsar, ne işe yarar, faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını madde madde sıralamak daha etkili etkili olacaktır.

  • Kaliteli bir web sitesi hazırlamak için piyasa araştırması, domain ve kaliteli hosting seçimi,
  • WordPressin tüm inceliklerinden faydalanılması, SEO eğitimi ile sitenin SEO ve arama motoru ayarlarının yapılması, gerekli eklentilerin kurulması, hız optimizasyonunun gerçekleştirilmesi,
  • SEO’ya uygun, müşteri ve kullanıcı odaklı kaliteli içeriklerin üretilmesi
  • Müşteri kitlesinin tahlili ve buna uygun olarak sosyal medya hesaplarının geliştirilmesi, büyütülmesi, etkin ve verimli şekilde kullanılması,
  • Trendlerin ve gündemin takibi, kullanıcıya hitap eden paylaşımların planlanması,
  • Google’ın reklam gücünü kendimiz ve firmamız için etkin ve verimli şekilde kullanabilmek adına Google ADS eğitimi
  • Süreç ve marka yönetimi ile hem müşteri kitlesini hem karlılığı hem de bilinilirliği artırma

Dijital Pazarlama Eğitimi İçin:  https://dpegitimi.com