Devlet Destekleri Kredileri

Devlet Destekleri Kredileri

9 Nisan 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Krediler; borçlanarak mülk sahibi olmak isteyenler için olduğu kadar, yatırım ya da ticaret yapmak isteyenler için de önemli bir seçenektir. Konut edinmeden tarıma, endüstriyel yatırımlardan bilumum ihtiyaçların giderilmesine kadar pek çok alanda kullanılabilen kredilerde devlet desteği de söz konusu olabilmektedir. Devlet destekleri kredileri; bir başka deyişle devlet sübvanse kredileri yapılacak yatırım ya da edinilecek mülk için kullanılacak finansmanın faiz oranını düşürmekte, masrafları minimum seviyeye çekmektedir.

Devlet Destekleri Kredileri Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Devlet destekleri kredileri; bankalardan ya da kamu iktisadi kuruluşlarından (KİT) edinilen likiditenin faiz masraflarının ve krediye dair diğer masrafların (dosya masrafı vb.) devlet tarafından belli oranda sübvanse edilmesidir. Devlet destekli krediler şu alanlarda kullanılabilir.

  • Tarım kredileri ve Hayvancılık Kredileri
  • Yatırım Kredileri
  • Ev Hanımlarına Kredi
  • İş Yeri Açma Kredisi
  • Konut Edinme Kredisi
  • Evlenme Kredisi
  • KOSGEB Kredileri
  • KOBİ Kredileri

Devlet destekli kredi kullanırken yapılacak banka işlemleri için https://www.devletdestekkredileri.com/kategori/banka-islemleri/ buraya göz atabilirsiniz.

Devlet Destekli Tarım Kredileri ve Hayvancılık Kredileri

Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren işletmeler ve çiftçiler ile hayvancılıkla uğraşan kişiler için devlet destekli olarak kullandırılan kredilerdir. Bu kredilere ek olarak çiftçilere her yıl devlet hibe destek ödemesi de gerçekleştirilmektedir.

Devlet Destekli Yatırım Kredileri

Katma değeri yüksek, devlet tarafından belirlenen stratejik sektörlerde bilhassa belirli iller için verilen kredilerdir. Uzun vadede geri ödeme imkanı tanınan bu krediler genellikle piyasa ortalamasından çok daha düşük faizle kullandırılmaktadır.

Devlet Destekli Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarının iş yeri açmak istemeleri durumunda devlet desteği ile kullanabilecekleri kredilerdir.

Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi

Daha önce esnaflık yapmamış kişilerin yeni iş yeri açarken aşabilecekleri kredilerdir.

Devlet Destekli KOSGEB Kredileri

KOSGEB tarafından işletmelere sağlanan devlet destekli finansmanlardır.

Devlet Destekli KOBİ Kredileri

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için devlet tarafından sağlanan cazip likidite olanaklarıdır.

Devlet Destekli Konut Edinme Kredisi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen bölgelerde afet dönüşümü için vatandaşa sağlanan devlet destekli konut edindirme kredileridir.

Devlet Destekli Evlenme Kredisi

Tam anlamıyla kredi olmasa da; bankada açılacak çeyiz hesabında birikim yapan vatandaşa, birikiminin yüzde 25’ine kadar olan oranda devlet tarafından sunulan katkılardır.

Devlet destek kredileri ve daha fazla detay için; https://www.devletdestekkredileri.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.