Deutsche Kredit Bank Türkiye Şubesi Var Mı?

Deutsche Kredit Bank Türkiye Şubesi Var Mı?

14 Ekim 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

4300’ü aşkın personeli ile Deutsche Kredit Bank Almanya’nın önemli bankaları arasında yer almaktadır. Başlığımıza konu olan Deutsche Kredit Bank Türkiye şubesi var mı sorusunun cevabını hemen içeriğimizin başında vermek gerekirse; “hayır, Deutsche Kredit Bank’ın Türkiye’de şubesi ya da temsilciliği bulunmamaktadır.” Bununla birlikte Deutsche Kredit Bank’tan Türkiye’ye para gönderilebilir. Deutsche Kredit Bank hakkında detaylı bilgilere ve para transferi olanaklarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Deutsche Kredit Bank Hakkında Bilgiler!

Deta Deutsche Kredit Bank Almanya’da DKB kısaltması ile tanınmaktadır. DKB açılımı “das kann bank” şeklindedir. Bankanın 4300’den fazla çalışanı vardır. Berlin’de bulunan Deutsche Kreditbank Aktiengesellschaft (DKB), bir kredi kurumu ve Bayerische Landesbank’ın yüzde yüz iştirakidir.

DKB iki ana kolda faaliyet göstermektedir, bunlar; “doğrudan bir banka olarak işletilen özel müşteri işi” ve “belediyeler / seçilmiş sektörlerdeki şirketler için finansman ve yatırım çözümleri” sunan ticari bir banka olarak faaliyet.

Banka, 2019 yılında müşteri sayısı açısından Almanya’daki en büyük direkt bankalar arasında ikinci sırada yer almıştır. Deutsche Kreditbank Almanya’nın en büyük bankaları listesinde ise 16. basamakta yer almaktadır.

Bankanın başkanlığını Stefan Unterlandstättner yürütmektedir. Denetleme Kurulu Başkanı ise Stephan Winkelmeier olarak kayıtlarda yer almaktadır. DKB’ye dair diğer bilgiler ise şu şekildedir.

  • DKB Banka kodu (Bankleitzahl): 120300 00
  • DKB BIC kodu: BYLA DEM1 001

Deutsche Kredit Bank Türkiye Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Deutsche Kredit Bank’ın Türkiye’de şubesi ve temsilciliği olmamasına rağmen Türkiye’ye para gönderme ve alma işlemi yapılabilmektedir. Bu arada DKB’nin Türkiye’de anlaşmalı bankasının bulunmadığı da bilinmelidir. Türkiye’deki herhangi bir banka hesabına Deutsche Kredit Bank ofisleri (şubeleri) üzerinden para gönderilebilir.

DKB şubelerinden Türkiye’deki banka hesabına para gönderme masrafı (gebühr) 25 Euro seviyesinden başlamaktadır. Bu tutar gönderilecek meblağa göre farklılık gösterebilir. Bununla birlikte daha ucuz şekilde para transferi için DKB resmi internet sitesi üzerinden EFT işlemi gerçekleştirilebilir. Bunun için IBAN ve swift kodu bilgilerine sahip olunması yeterlidir. Deutsche Kredit Bank online banking (internet bankacılığı) için bankanın resmi internet sitesi adresi aşağıda verilmiştir.

DKB resmi web sitesi: https://www.dkb.de/