Denizbank

Denizbank

12 Haziran 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Denizbank ülkemizin en iyi özel bankalarından biridir. Özel bankalar arasında internet bankacılığı ve mobil bankacılık alanında öncü bir bankadır. 1997 yılında banka Zorlu Holding tarafından satın alınmasının ardından 5 yıllık özel bir proje hazırlamıştır. Banka lider kadrosu, personel, şubeler, işlemler, müşteri ilişkileri, sistem ve alt yapı konusunda gerekli düzenlemeleri hazırlamıştır. Bu nedenle de yıllar boyu banka yapılan bu planları uygulamıştır. Bu uygulamalar sonrası ise ülkemizin en iyi özel bankalarından biri haline gelmiştir.

Denizbank 2006 yılında Avrupa’nın önde gelenlerinden biri olan Dexia’ya devir olmuştur. Bu devir ile beraber banka uluslararası bankacılık alanlarında da atılımlarda bulunmuştur. Teknolojik gelişmeler ile gerekli alt yapı hazırlanmış ve Denizbank internet bankacılığı ve mobil banka alanlarında müşterilerine farklı olanaklar sunmuştur. 2019 yılında ise banka yine lider kuruluşlardan biri olan Emirates NBD tarafından satın alınmıştır.

Denizbank müşteri kapasitesi olarak bonus kart kredi kartı ile arttırmıştır. Öte yandan banka bireysel müşterilere ulaşmak adına 2013 yılında Citi’nin 600 bin adet müşterisini de devir almıştır. Bu devir ardından müşterilere sunulan imkanlar arttırılmıştır. Bunlar aynı zamanda ticari müşteriler ve bireysel müşteriler aynı oranda uygulanır. Banka personelleri bankanın tüm yeni ürünleri konusunda bilgilendirilir. Gerekli eğitimi almış personeller ise müşterilere uygun imkanları iletir.

Denizbank Bireysel Hesap İçeriği

Bireysel hesaplar Denizbank bireysel müşteri temsilcileri tarafından takip edilir. Bireysel hesap açılışı için isteyen kişilerin kimlik ile banka şubesine gelmeleri yeterlidir. Daha sonra kredi kullanımı ya da kredi kartı talebi söz konusu olur ise gelir belgesinin banka şubesine teslim edilmesi gereklidir. Bireysel müşteri temsilcisi tarafından kişinin kredi notu, gelir durumu karşılaştırılır. Bunun sonuncunda talep ettiği kredi ya da kredi kartı limiti tahsis edilir. Denizbank bireysel müşterilerine aşağıdaki bankacılık işlemlerini sunmaktadır.

  • Otomatik ödeme talimatı ile düzenli ödemelerin yapılması,
  • Taşıt alımlarında sıfır ya da ikinci el olarak ayrı ayrı kredi faizi ve vade imkanları,
  • Eft ve havale işlemleri (maaş müşterilerine sıfır masraf ile)
  • Fon ve altın hesap şeklinde yatırım imkanları,
  • Vadeli mevduat hesaplarına avantajlı faiz imkanları,
  • İhtiyaç kredilerinde zaman zaman yapılan kampanyaları ile düşük faiz uygulaması,
  • Konut kredisinde değer belirleme, ilk başvuru işlemlerinde zaman kazancı,
  • Emekli müşteriler için emekli maaş ödemeleri,
  • Tarım ve çiftçi müşteriler için çeşitli kredi imkanları,
  • 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi hizmetleri ile bireysel müşterilerin nakit ihtiyaçları karşılanır.

Kaynak: https://www.bankalar.org/denizbank/