Denizbank Genel Müdürü Ateş: KOBİ’lere İyi Bakmak Lazım!

Denizbank Genel Müdürü Ateş: KOBİ’lere İyi Bakmak Lazım!

2 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Denizbank Genel Müdürü Ateş KOBİ’lere iyi bakmak lazım, KOBİ’ler ticari hayat için çok önemli dedi. Hakan Ateş Kredi Garanti Fonu meselesini memleket görevi olarak gördüklerini açıklayarak, KOBİ’leri ayakta tutabilmek için zarar etmeyi göze almak gerektiğini söyledi. Ateş, KOBİ’yi ayakta tutarsanız, ticari hayatı da ayakta tutarsınız dedi.

Denizbank Genel Müdürü Ateş’ten KOBİ’ler Candır Yorumu!

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş küçük ve orta ölçekli işletmelerin önemine yönelik ve bankacılık sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Ateş insanların nasıl ki diğer sektörler kar ettiklerinde üzülmüyorlarsa, bankacılık sektörü kar ettiğinde de üzülmemeleri gerektiğini aktardı. Sektörün minimum enflasyon kadar öz varlık getirisi sağlaması gerektiğini aktaran Hakan Ateş, böyle olmazsa öz varlığın kendiliğinden küçüleceğini söyledi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ülke ekonomisi için öneminden bahseden Ateş, KOBİ’leri canlı tutmak gerekiyor dedi.

KOBİ’leri ülke ekonomisinin temel taşları olarak niteleyen Ateş, zarar etmekten kaçınmayarak KOBİ’leri ayakta tutmak gerektiğini söyledi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesinin ticari hayatı canlı tutmak olduğunu belirten Hakan Ateş, ticari hayatın canlı olması demek bankaları ayakta tutmak demek yorumunu yaptı. KOBİ kredilerinde sektörün önde gelen bankalarından olduklarını açıklayan Ateş, bununla gurur duyduklarını söyledi.

Denizbank Genel Müdürü Ateş Türkiye’nin risk priminin düşmesi ve kredi notunun yükselmesi sonucunda sendikasyon kredisi ve yurt dışı borçlanma kredisi faizlerinin de aşağı çekildiğini belirterek Denizbank olarak bir sonraki hafta sendikasyonu kapatıyoruz dedi. Güzel bir kapanış olacak diyen Ateş, bütün işlemlerin tamamlandığını ve dünyanın pek çok yerinden talep olduğunu aktardı. Hakan Ateş bu taleplerden ihtiyaçları kadarını alacaklarını belirterek, 6 yıl sonunda toptan borçlanma pazarından çok güzel bir sonuç ile karşınızda olacağız dedi.

Vakıfbank istihdam odaklı KOBİ kredisi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.