CW Enerji Mühendislik ve Graınturk Tarım Halka Arz Bilgileri!

CW Enerji Mühendislik ve Graınturk Tarım Halka Arz Bilgileri!

14 Nisan 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Bu hafta yayımlanan SPK bülteninde 2 şirketin halka arzına onay çıktı. Bunlardan biri enerji şirketi olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş, diğeri ise gıda sektöründen Graınturk Tarım A.Ş oldu. Son dönemde yatırımcının borsaya yönelmesi yeni halka arzlara olan ilgiyi artırdı ve dolayısı ile CW Enerji Mühendislik ve Graınturk Tarım halka arz bilgileri oldukça merak ediliyor. Bu iki şirket hakkında merak edilenleri içeriğimizde detaylı bir şekilde inceleyelim… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

CW Enerji Mühendislik Halka Arz!

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş halka arzına onay çıktı ve şirket CWENE kodu ile halka arz edilecek. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre CWENE’nin arzında bireysele eşit dağıtım yöntemi uygulanacak. Toplam 30.000.000 lot arz edilecek ve CWENE halka arz büyüklüğü 3.258.000.000 TL olacak. Taslak izahnamede belirtilene göre CWENE pay fiyatı ise 108,60 TL.

CWENE talep toplama tarihi henüz açıklanmadı ancak 17 Nisan Pazartesi ile başlayan hafta içerisinde talep toplama yapılması beklenmektedir.

CW Enerji Ne İş Yapar? CWENE Kimin?

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş 2010 yılında Antalya’da kurulan, fotovoltanik enerji üretim sektöründe kendine yer bulmuş bir şirkettir. Hem ülkemizde hem de Avrupa’da faaliyet gösteren güneş paneli üretim firmalarından olan CW Enerji, yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesine sahiptir. Şirket Tarık Sarvan tarafından kurulmuştur.

Graınturk Tarım A.Ş Halka Arz!

Graınturk Tarım A.Ş tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecektir. Lot fiyatı 17,60 TL olarak belirlenmiş olan şirket toplamda 25.000.000 lotu halka arz edecektir. GRTRK kodu ile halka açılacak şirketin toplam halka açıklık oranı yüzde 20 olacaktır. GRTRK arz büyüklüğü ise 440.000.000 TL’dir. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre halka arzın konsorsiyum lideri ise İnfo Yatırım’dır.

GRTRK Talep Toplama Ne Zaman?

GRTRK halka arzında talep toplama tarihleri belli olmuştur ve 18- 19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Graınturk Tarım Ne İş Yapar? Graınturk Tarım Kimin?

Graınturk Tarım A.Ş 2014 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Şirket hem ulusal hem de uluslararası alanda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Graınturk 4 ortaklı bir şirkettir ve şirketin ortakları ile sahip oldukları paylar şu şekildedir: Şirket paylarının 69%’u Murat İçcan’a, 15%’i Meta İçcan’a, 8%’i Mevlüt Emre İçcan’a 8%’i Onur İçcan’a aittir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!