CVKMD İşlem Tarihi Ne Zaman? CVKMD Kaç Lot Düşer?

CVKMD İşlem Tarihi Ne Zaman? CVKMD Kaç Lot Düşer?

6 Nisan 2023 0 Yazar: Suat Bulut

CVK Maden İşletmeleri halka arzında talep toplama bugün (6 Nisan 2023) başladı. CVKMD talep toplama 6- 7 Nisan Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. Bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilen halka arzda bireysel yatırımcıya kaç lot düşeceği merak konusu. CVKMD işlem tarihi ne zaman, kaç lot düşer, halka arz bilgileri nelerdir, inceleyelim… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

CVKMD Halka Arz Bilgileri!

CVK Maden İşletmeleri A.Ş halka arz fiyatı yüzde 17’lik bir iskonto oranı ile 105 TL olarak belirlendi. CVKMD halka arzında konsorsiyum lideri Tera Yatırım ve bununla birlikte pek çok aracı kurumdan da halka arza katılım yapılabiliyor. Bahse konu halka arz kapsamında toplam 8.400.000 lot satılacak, bununla birlikte arz büyüklüğü ise 882.000.000 TL.

CVK Maden arzında, halka arz giderleri düşüldükten sonra 725.106.182 TL net gelir kalacaktır. CVKMD arzında bireysel yatırımcıya 5.880.000 pay tahsisatı gerçekleştirilmiştir.

CVKMD Kaç Lot Verir?

CVK Maden İşletmeleri halka arzı tıpkı EKSUN halka arzında olduğu gibi bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilmiştir. Eksun arzına 1,2 milyon yatırımcı katılmıştı. CVKMD arzına da tıpkı EKSUN arzında olduğu gibi bir katılım gerçekleşirse, bireysel yatırımcıya 4-5 adet lot düşmesi öngörülmektedir.

CVKMD İşlem Tarihi Ne Zaman?

CVKMD halka arzında 6 ve 7 Nisan günlerinde talep toplama gerçekleştirilmekte. CVK Maden İşletmeleri işleme başlama tarihinin de 10 Nisan Pazartesi ile başlayan hafta içerisinde olması beklenmektedir.

CVKMD Halka Arz Geliri Nerede Kullanılacak?

Onaylı izahnamede yer alan bilgilere göre, CVK Maden İşletmeleri halka arz gelirinin yüzde 70’lik kısmı Balıkesir – Sarıalan’da bulunan altın sahasında kurulacak olan maden ocağı üretim tesisi finansmanı için, yüzde 30’luk kısmı ise yeni maden lisanslarının alınması için kullanılacak.

CVK Maden Ne İş Yapar?

CVK Maden İşletmeleri 2006 yılının Eylül ayında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. CVK Madencillik krom, mermer, traverten, kurşun, çinko, bakır ve manyezit cevherlerinin üretimini ve satışını yapmaktadır. Bununla birlikte şirketin maden lisansı almak ve portföyündeki lisansları satmak konusunda da faaliyetleri bulunmaktadır.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!