Cüret Et Temalı Dijital Topuklar Zirvesi Gerçekleşti!

Cüret Et Temalı Dijital Topuklar Zirvesi Gerçekleşti!

4 Kasım 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Bu yıl 1 Kasım günü İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde Cüret Et temalı Dijital Topuklar zirvesi gerçekleşti. Zirveye 30’dan fazla konuşmacı özgün hikayeleri ile katılırken, 600’den fazla katılımcı da onların hikayelerine tanıklık etti. Her yıl olduğu gibi bu yılda Dijital Topuklar’da birbirinden ilham verici hikayeler yer aldı.

Cüret Et Temalı Dijital Topuklar Zirvesinde 30’u Aşkın Konuşmacı Hikayesini Paylaştı!

Dijital Topuklar Platformu, kadının dijital dünyaya yön veren duruşunu herkese göstermek ve dijital dünyadaki dinamikleri özgün yorumları ile değerlendirmek amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Dijital Topuklar Platformu her yıl bir tema belirleyerek bir zirve gerçekleştirmektedir. Zirvenin bu yıl ki teması ise “cüret et” olarak belirlenmiştir. Dijital Topuklar’ı hayata geçiren Elif Doğan ve Perihan Gürer zirvenin açılış konuşması ile başlayan zirvede Robert Sussuman “sesini çıkarmaya cüret et” konulu küçük bir workshop gerçekleştirdi.

Gün boyunca kimini sosyal medyadan tanığımız pek çok cüret eden isim konuşma yaptı ve kendi hikayelerini paylaştılar. Cüret et teması ile bütün konuşmalarda kadınlara, sesini çıkarmaya, yası görmeye, yaşlanmaya, yararını görmeye, denemeye, solo yürümeye, bağımsızlığa gibi konularda ilham veren hikayeler anlatıldı. Söz konusu ilham verici hikayeler Ümit Alan, Zeynep Girgin Kalelioğlu, Jaki Baruh, Ufuk Koçak, Zeynep Selvili Çarmıhlı, Melis Alphan, Ayça Şen, Ebrar Güldemir, Hande Kuday gibi pek çok isim tarafından paylaşıldı.

Dijital Topuklar 4. yılında samimi, içten, gerçek, çaba ve dayanışma ile cüret et dedi. Dijital Topuklar özellikle kadınların çok da dile getiremediği sorunlarını elde aldı ve bu konuları samimi, içten, insanca, kadınca, hem keyifli hem düşündüren bir şekilde gündeme taşıdı.

TÜBİTAK’ın yaptığı 3 yeni proje çağırısı haberi için buraya göz atabilirsiniz.