Crif Kimin Crif Alacak Crif Enformasyon Nedir?

Crif Kimin Crif Alacak Crif Enformasyon Nedir?

29 Mayıs 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Crif İtalya merkezli olarak faaliyet gösteren bir firma. 1988 yılında İtalya merkezli olarak kurulan ve faaliyetlerine günümüz itibari ile 30’dan fazla ülkede devam eden Crif; bilgi çözümleri, karar destek sistemleri ve dış kaynak hizmetleri alanlarında faaliyet göstermektedir. Crfi faaliyet alanları geniş bir yelpazede 55 binden fazla şirkete hizmet verecek şekilde konumlandırılmıştır. Crif nedir sorusuna kısaca cevap verdikten sonra Crif Kimin Crif Alacak Crif Enformasyon Nedir sorusunun cevabına göz atalım ve detaylandıralım.

Crif Kimin Crif Alacak Crif Enformasyon Nedir?

Crif kurucu ortakları ve yöneticileri Crif firmasının yüzde 90’ına sahip konumdadır. Bunun yanı sıra geriye kalan yüzde 10’luk kısım ise Crif ile bağlantılı diğer kredi kuruluşlarına aittir. Crif; ülkemizdeki Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarzında pek çok farklı ülkede de faaliyet göstermektedir. Örneğin İsviçre’de kredi kullanan kişilerin ödeme geçmişleri, borç sadakatleri, kredi notları ve taksitli alış verişleri Crif tarafından tutulan istatistikler arasındadır. Bu bilgiler daha sonra anlaşmalı olunan firmalar ile paylaşılmaktadır.

Crif tarafından tutulan ve oluşturulan datalar anlaşmalı olunan kurumlarca değerlendirilerek; kredi başvurusunda bulunan kişiye kredi verilip verilmemesi, taksitli alış veriş yapmak isteyen kişinin bu alış verişinin onaylanıp onaylanmaması gibi hususlara karar verilmemektedir.

Crif Nerenin? Crif Hangi Ülkelerde Var?

Crif’in faaliyet gösterdiği ülkeler İtalya başta olmak üzere şunlardır: ABD, İngiltere, İsviçre, Rusya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Slovakya, Macaristan, Çin ve Meksika. Bunun yanı sıra Crif’in farklı ülkelerde bağlı ortaklıkları ve iştirak kuruluşları da bulunmaktadır. Crif ülkemizde faaliyet göstermeye de 2013 yılında Finar, D&B Türkiye ve Kompass Türkiye’yi bünyesine katarak başlamıştır.

Crif’in Kaç Çalışanı Var? Crif Maaşlar Nasıl?

Crif’in yukarıda sayılan ülkelerde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarında 4.500 civarında çalışanı bulunmaktadır. Crif maaşlar konusunda çalışanlarını tatmin edecek seviyede bir politika izlemektedir. Crif faaliyet gösterdiği ülkede uygulanan maaş skalasının üzerinde belirlediği ve uyguladığı maaşları ile sektörün bu alanda da yukarıya çeken bir firmadır. Crif Kimin Crif Alacak Crif Enformasyon Nedir haberi akabinde; Crif şikayet, Crif alacak, Crif maaşlar konularına da buradan göz atabilirsiniz.