Commerzbank Türkiye’de Hangi Bankayla Çalışıyor?

Commerzbank Türkiye’de Hangi Bankayla Çalışıyor?

19 Eylül 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

1870 yılında Hamburg merkezli olarak kurulan Commerzbank, Almanya’nın en büyük ikinci bankası konumunda bulunuyor. Deutschebank’tan sonra en büyük Alman Bankası olan Commerzbank’ın merkezi günümüzde Frankfurt’ta yer almaktadır. Bankanın Frankfurt’taki merkez binası Commerzbank Tower Avrupa’nın en yüksek binası olarak kayıtlarda yer almaktadır. Commerzbank Türkiye’de hangi bankayla çalışıyor başlıklı haberimizde; Commerzbank hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Commerzbank Türkiye’de Hangi Bankayla Çalışıyor?

Commerzbank’ın Türkiye’de şubesi bulunmamaktadır. Buna ek olarak Commerzbank ile herhangi bir Türk Bankası arasında doğrudan bir anlaşma güncel koşullarda yoktur. Ancak Commerzbank A.G Türkiye Temsilciliği İstanbul’da bulunmaktadı. İletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Telefon : (212) 280 55 24 / (212) 279 42 48
  • Faks : (212) 279 41 76
  • Adres : NİSPETİYE CAD. AKMERKEZ RESİDENCE 9 D2 ETİLER BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

Commerzbank’tan yapılacak işlemler, Türkiye Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankalar arasında ayrım gözetmeksizin karşılık bulabilmektedir. Para yatırma, para çekme, EFT, swift vb. gibi pek çok işlem Commerzbank ile Türkiye’deki bankalar arasında gerçekleştirilebilmektedir. Yurtdışı para transferi içerikleri için buraya göz atabilirsiniz.

Commerzbank Türkiye Para Gönderme / Para Transferi

Commerzbank’tan Türkiye’ye para yollama işlemi bankanın şubelerinden ya da internet bankacılığından gerçekleştirilebilmektedir. Diğer Alman Bankalarına nazaran Commerzbank para transferi masrafı bir miktar daha fazladır. Bununla birlikte Commerzbank internet bankacılığı (online banking) üzerinden gerçekleştirilen para transferlerinde masraflar önemli ölçüde azalmaktadır.

Bankanın şubelerinden gerçekleştirilen para transferlerinde 20 Euro seviyesinden başlayan masraflar internet bankacılığı kullanımında yüzde 40’tan fazla düşüş göstermektedir. 12 Euro’dan başlayan masraf (gebühr) tutarı gönderilecek meblağ ile orantılı olarak farklılaşmaktadır. Commerzbank online bankacılık işlemlerine bankanın resmi sitesinden https://www.commerzbank.de/ ulaşmak mümkündür.

Commerzbank İletişim Kanalları

“Coba” kısaltması ile bilinen 43 bin kişiden fazla çalışanı bulunan Commerzbank’ta, diğer pek çok Alman Bankası’na nazaran işlemler daha hızlı yürümektedir. Bununla birlikte, ilk kez hesap açılışı yapacak kişiler için pek çok farklı belge talep edilebilmektedir. Hesap açılışı işlemlerinin Sparkasse kadar pratik olmadığı, ancak diğer işlemlerde Sparkasse’den daha hızlı ve daha az masraflı olduğu söylenebilir.

Sparkasse’de hesabı olan bir kişi Sparkasse’nin farklı şubesinden para çekme ya da yatırma işlemi için ücret öderken, Commerzbank’ta bu ücret söz konusu değildir ya da durumu göre asgari düzeydedir. Herhangi bir durumda banka ile irtibat kurmak için Commerzbank iletişim kanalları aşağıdaki gibidir.

Telefon Bankacılığı Soruları: 069 98 66 09 66 (7 gün 24 saat aranabilir)

Telefon Bankacılığının Kullanımı: 069 98 66 03 00 (7 gün 24 saat aranabilir ancak telefon bankacılığı işlemleri hafta içi sabah saat 08:00 ile 20:00 arasında yapılabilmektedir)

Commerzbank randevu için telefon numarası: 069 / 5 8000 8000 (7 gün 24 saat aranabilir)