Çiftçiye Müjde Tarımda Yeni Dönem Geliyor!

Çiftçiye Müjde Tarımda Yeni Dönem Geliyor!

22 Kasım 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

3. Türkiye Tarım Orman Şurası Beştepe’de gerçekleşti. Tarım Orman Şurası’nda katılımcılara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan Ziraat Bankası’nın çiftçilere daha geniş kapsamlı, kredide alışılmışın dışında bir destek vereceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması tarım ve ormancılık alanında umutları artırarak, çiftçiye müjde tarımda yeni dönem geliyor dedirttirdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları..

Geniş Çaplı Desteklerle Tarımda Yeni Dönem Geliyor!

3. Tarım Orman Şurası ortak akıl teması ile Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Şura’da Türk tarımı ve ormancılığı konusunda verimli tartışma ortamları oluştuğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bitkisel üretim, hayvan sağlığı, gıda güvenliği, destekleme, balıkçılık ürünleri, orman hukuku, tarımda teknolojik dönüşüm konularında önemli yol haritalarının belirlendiğini deklare etti. Bunun yanı sıra Erdoğan tarım ve ormancılık konusundaki problemlerin çözümü için şuraya 50 bini aşkın görüş iletildiğini açıkladı.

Türk tarımını geliştirerek çiftçiyi güçlendirecek bütün kararları yakından takip edeceğini söyleyen Erdoğan Ziraat Bankası müdürü ile etraflıca görüştüğünü, bankanın kredi konusunda bugüne kadar alışılmış olmayan, daha geniş daha kapsamlı bir destek vereceğini, çiftçilerle dayanışma içinde olacağını bildirdi. Bundan böyle hayvan ithali yapılmasını istemediklerini açıklayan Tayyip Erdoğan, bu konuda pek çok atılmış adımları olduğunu bildirdi.

Erdoğan açıklamasında Türk tarımını, küresel tarım ve gıda şirketlerine bağımlı yapacak her türlü yaklaşımın karşısında olduklarını belirtti. Tarım topraklarının miras yolu ile parçalanmasını birlikte engelleyelim diye çağrı yapan Erdoğan, çiftçiye gerekli olan araç, gereç, gübre, tohum desteği verelim açıklamasında bulundu. Ürünlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini dile getiren Recep Tayyip Erdoğan, bu konuların daima arkasında olduklarını sözlerine ekledi.

QNB Finansbank çiftçi kart, QNB Finansbank tarım kart hakkında merak ettikleriniz için buraya göz atabilirsiniz.