CEMAS: Çemaş Sermaye Artırımından Elde Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor Yayımladı

CEMAS: Çemaş Sermaye Artırımından Elde Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor Yayımladı

25 Ağustos 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

CEMAS: Çemaş sermaye artırımından elde edilen fonun kullanımına ilişkin rapor yayımladı… Çemaş Döküm Sanayi Anonim Şirketi tarafından 2021 yılı içerisinde gerçekleştirilen nakit sermaye artırımına ilişkin Denetim Komitesi tarafından hazırlanan “Sermaye Artırımından Elde Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor” kamuoyu ile paylaşıldı. Bahse konu rapora göre; 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle yaklaşık 1 milyon TL sermaye artırımı için yapılan giderler ve 26 milyon 600 bin TL de finansal nitelikte borç ödemesi gerçekleştirdi. Haberimiz devamında firmanın raporuna dair detaylar yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca CEMAS haberleri için de buraya göz atılabilir.

CEMAS: Çemaş Sermaye Artırımından Elde Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor Yayımladı

Çemaş Döküm Sanayi Anonim Şirketi Denetim Komitesi tarafından hazırlanan Sermaye Artırımından Elde Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapora göre;

317 milyon Türk Lirası seviyesinde olan şirket sermayesi yüzde 66,88 oranında artırılarak 791 milyon Türk Lirası düzeyine yükseltildi. 15 günlük yeni pay alma hakkı kullanımının akabinde arta kalan paylar da satıldı. Şirkete bu işlemler sonucunda 317,8 milyon Türk Lirası düzeyinde fon girişi oldu.

Şirketin söz konusu raporunda elde edilen fonun kullanımına dair şu ibarelere yer verildi:

“ Sermaye artırımından elde edilen fondan, en son kamuya açıklanan finansal rapor tarihi olan 30.06.2021 tarihi itibarıyla yapılan harcamalar aşağıdaki gibidir:

a] Sermaye Artırımındaki Giderler:

Sermaye artırımı için yapılan giderler 1.045.481 TL olarak gerçekleşmiştir.

b) Bağlı Ortaklığımı Finansal Nitelikte Borç Ödemesi:

Bağlı ortaklığımız Özışık İnşaat ve Enerji Anonim Şirketi’nde finansal nitelikli borç ödemesi harcama kalemi kapsamında Özışık’ın iştiraki HMF Makine ve Servis Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne olan borcuna karşılık 26 milyon 600 bin Türk Lirası ödeme yapılmıştır. “


Yararlanılan kaynak ve raporun PDF formatında tamamı için: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/960387