Cazip Faiz Oranlı Eğitim Kredisi Fibabanka’dan!

Cazip Faiz Oranlı Eğitim Kredisi Fibabanka’dan!

3 Ekim 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Ülkemiz özel sektör bankacılığının atılım halindeki aktörleri arasında bulunan Fibabanka, 2017 – 2018 eğitim öğretim döneminin başlamasını dikkate alarak bir kredi kampanyası hazırladığını duyurdu. Banka tarafından düzenlenen eğitim kredisi kampanyası kapsamında müşteriler uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile finansman edinme imkanına sahip oluyorlar. Gerek yurt içi eğitimi, gerekse yurt dışı eğitiminin masrafları için kullanılabilecek cazip faiz oranlı eğitim kredisi Fibabanka’dan sağlanabilmektedir.

Fibabanka eğitim kredisi kapsamında müşterilerine aylık yüzde 1,05 faiz oranından likidite edinme imkanı sunan banka, müşterilerine geri ödemelerini de uzun vadelerde yapma olanağı tanıyor. Buna göre aylık yüzde 1,05 faiz oranından eğitim kredisi kullanmak isteyen müşteri, geri ödemelerini bankaya maksimum 96 ay vadeye kadar yapabilmektedir. Müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre Fibabanka’nın uygulayacağı faiz oranı değişiklik göstermemektedir. Ayrıca bankadan talep edilecek kredi tutarı da bu faiz oranına etki etmemektedir. Bankanın eğitim kredisi bütün vadeler ve talep edilen bütün kredi meblağları için aylık yüzde 1,05 seviyesinde sabittir.

Fibabanka Eğitim Kredisi Hesaplama

Fibabanka’dan eğitim kredisi alarak eğitim hayatındaki güçlükleri aşmak, masraflarını karşılamak isteyen vatandaşlar için örnek hesaplamalar yapmakta yarar var. Bu hesaplamalar doğrultusunda vatandaşlar çekilecek kredi tutarına ve ödeme tablosuna karar verebilecektir.

Bankanın düzenlediği eğitim kredisi kampanyası uyarınca 20 bin Türk Lirası finansman edinen müşteri, geri ödemelerini 36 ay vadede yapmak isterse aylık yüzde 1,05 faiz oranından yararlanacak ve bankaya her ay 694,48 Türk Lirası taksit ödemeleri gerçekleştirecektir. Ayrıca banka, müşteriye bir defaya mahsus olmak üzere 105 Türk Lirası kredi tahsis ücreti yansıtacak ve bu ücreti peşin olarak kredi kullandırımı esnasında müşteriden tahsil edecektir. Bununla birlikte eğitim kredisi kampanyası kapsamında müşterinin hayat sigortası yaptırması da zorunlu tutulmuştur. 20 bin liralık kredi ediniminde sigorta masrafı olarak takribi 498,87 Türk Lirası masraf da müşteriye yansıtılacaktır.

36 ay vade sonunda müşteri, kullandığı 20 bin Türk Lirası’nı bankaya yaklaşık 25 bin 500 Türk Lirası olarak geri ödemiş olacaktır. Bu örnekte kredinin aylık efektif faiz oranı yüzde 1,2911 ve yıllık efektif faiz oranı ise yüzde 16,6420 seviyesinde gerçekleşecektir.

5 Yıl Vadeli Eğitim Kredisi Hesaplama

Fibabanka eğitim kredisi kampanyası dahilinde 30 bin Türk Lirası finansmanı 60 ay vadeli olarak kullanmak isteyen müşteri, yine aylık yüzde 1,05 faiz oranından yararlanacak ve aylık 715,59 Türk Lirası taksit ödemeleri yapacaktır. Söz konusu kredi kullanımı durumunda müşteriden 157,5 Türk Lirası kredi tahsis ücreti olmak üzere, toplamda bin 160,71 Türk Lirası masraf ve sigorta ücreti tahsil edilecektir. Bu ücret kredi kullanımı esnasında kredi tutarından kesilecek ve geri kalan tutarın ödemesi müşteriye yapılacaktır. Bu örnekte kredinin aylık efektif faiz oranı (masraflar dahil müşteriye maliyet) yüzde 1,2799 ve yıllık efektif faiz oranı ise yüzde 16,4879 olarak gerçekleşecektir.

Fibabanka Eğitim Kredisi Başvuru

Fibabanka’dan eğitim kredisi kullanmak isteyen müşteriler, başvurularını banka şubelerine şahsen yapabileceklerdir. Bunun haricinde, oturduğunuz yerden bir sms ile kredi başvurusu yapmak da mümkündür. Buna göre; “OKUL boşluk T.C. Kimlik numaranızı” yazıp 3422’ye kısa mesaj atarak da Fibabanka eğitim kredisi için başvuru yapılabilmektedir.

Eğitim kredisi kampanyasından başvurarak 96 aya kadar, yani tam 8 yıla kadar vadeli olarak finansman edinmek isteyen müşterilerin ön başvurularının kabul edilmesi durumunda banka şubelerine kimlikleri ve gelir belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir. Fibabanka bütün kredi başvurularını kendisi değerlendirip tek taraflı karar alma yetkisine sahip olduğunu deklare ettiğinden, kredinin nihai onaya erişmesi bankanın takdirindedir. Farklı kredi seçeneklerini de inceleyerek kendinize en uygun finansman seçeneğini tespit etmek istiyorsanız buradan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.