CateCoin Nereden Nasıl Alınır?

CateCoin Nereden Nasıl Alınır?

20 Aralık 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Kripto dünyasında son yıllarda esen dogecoin ve shiba fırtınasından sonra “shit coin” ve “meme coin” çeşitlerine olan ilgi son derece arttı. Bu durum, koin dünyasına ilgi duyanların halkanın devamının hangi coin ile geleceğini sorgulamaya başlamasına neden oldu. 2021 ilk baharında piyasaya çıkan CateCoin “köpek” koinlerinin karşısındaki en güçlü “kedi” koini olarak dikkat çekiyor. Önce PancakeSwap da listelenen #Catecoin geçtiğimiz ay ise gate io borsasında listelendi. Yeni listelenme ile belirgin bir sıçrama yapan #cate bu seviyeden BTC’deki düşüş trendine paralel olarak önemli oranda geri çekildi. Bu çekilmeyi alım fırsatı olarak gören yatırımcılar için Catecoin nereden nasıl alınır sorusuna haberimiz devamında cevap bulabilir, ayrıca Cate Coin hakkında diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

CateCoin Nereden Nasıl Alınır?

Catecoin nasıl alınır sorusunun cevabı bugün itibariyle 2 seçeneklidir; Catecoin PancakeSwap üzerinden ya da Gate io borsasından alınabilmektedir. Bilindiği üzere Gate io borsasına hali hazırda direkt para yatırmak mümkün değildir. Bunun için önce bir Binance hesabı sahip olmak ve istenilen tutarı Binance üzerinden açtığınız Gate io hesabınıza göndermeniz gerekmektedir. Söz konusu gönderim; tron ya da usdt şeklinde yapılabilir. Akabinde gate io hesabından catecoin al / sat işlemi yapılabilmektedir. Diğer yatırım haberleri için de buraya göz atılabilir.

Cate Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?

Kripto para piyasasıyla ilgilenenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de Catecoin’in ne zaman borsaya gireceği… Tabi bu sorudaki “borsadan” kasıt Binance. Zira dünya çapında en büyük ve gelişmiş borsa olarak görülen Binance Türkiye’de de milyonlarca kullanıcıya sahip. Sorunun cevabına gelecek olursak:

Catecoin’in Binance’da ne zaman listeleneceği elbette belli değil. Dahası listelenip listelenmeyeceği de belli değil. Bu durum Cate coin projesinin kat edeceği mesafe, alacağı yatırımlar ve elde edeceği popülerliğe bağlı olarak Binance tarafından tayin ediliyor. Buna ek olarak Cate Coin’in Binance’a girmeden önce KuCoin vb. gibi borsalarda listelenme ihtimali de bulunuyor. Ancak yukarıda da belirtildiği üzere bu durum hiçbir şekilde kesinlik arz etmiyor.

CateCoin Nedir Ne İşe Yarar?

Shit coin olarak piyasaya çıkan Cate coin giderek gelişmekte ve proje gelişimine ağırlık vermektedir. Cate Coin kısaca DeFi Meme platformu sunan bir kriptodur. İçerik oluşturucuların mem oluşturup diğer kullanıcılarla paylaşabileceği gerçek bir yerdir. Hizmetin kullanıcıları, içerik oluşturuculara CATE jetonlarıyla ödeme yapmayı seçebilir. Platform ayrıca yatırımcıların kriptoyu elinde tutarak veya onu kullanırken kazanmalarına izin vermektedir.

Bunların yanı sıra Catecoin geliştiricileri coinin oyununun demosunu da geçtiğimiz ay yayımladır. Söz konusu oyunun tam versiyonunun da yakın gelecekte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyun içerisinde geçerli para biriminin Cate coin olması ve cate ile özel karakterler alınabilmesi öngörülüyor.

Catecoin Shiba ve Doge Karşılaştırması

Catecoin resmi internet sitesinde Shiba ve Doge ile Cate karşılaştırılması yapılmış ve Catecoin’in çok daha cazip olduğu şu şekilde belirtilmiştir:

Catecoin arzı 100 trilyon adet ile sınırlıdır. Bu rakam Shiba’da Cate’in 10 katı yani 1 katrilyondur. Doge’da ise sınırsızdır.

Catecoin yüzde 15’e kadar staking imkanı sunduğunu, Shibe ve Doge’da bunların bulunmadığını belirtmektedir. Ayrıca Catecoin’de her bir alım işleminin yüzde 1’i kadar coin yakma işlemi yapıldığı da belirtilmiştir. Bu sayede dolaşımdaki catecoin sayısı azalmaktadır.

Catecoin ayrıca yüzde 2 hodl imkanı sunduğunu, bunun Shiba ve Doge’da bulunmadığını belirtmektedir. Ayrıca geliştirdiği oyun platformumun da yine Shiba ve Doge’da yer almadığını resmi web sitesinden vurgulamaktadır.