Çamaşır Makinesinde Ön Yıkama ve Durulama Işıkları Neden Yanıp Sönüyor

Çamaşır Makinesinde Ön Yıkama ve Durulama Işıkları Neden Yanıp Sönüyor

4 Nisan 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Çamaşır makineleri mekanik ve elektronik altyapıyı bir araya getirerek, yaşam alanlarımıza hijyen standartlarını en pratik şekilde getiriyor. Bu yüzden günlük yaşamın önemli bir parçası olan çamaşır makinesi arızalandığında ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Çamaşır makinenizi olağan şekilde çalıştırdığınızda gösterge panelinde bulunan ön yıkama ve durulama ışıklarının devam yanıp, sönmeye başlaması makinenizde bir problem olduğunu göstermektedir. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezi uzmanları teknik bilgi ve tecrübelerine göre bu tip bir durumun genellikle su alım sorunlarına bağlı olarak meydana geldiğini belirtmektedir. Gerekli müdahaleleri de o doğrultuda gerçekleştirirler.

Çamaşır Makinesi Ön Yıkama ve Durulama Işıklarının Yanıp Sönmesi Nedeni

Çamaşır makinesinin ön kısmında program seçim ve takibi için kolaylık sağlayan gösterge paneli aynı zamana da sorun ve arıza bildirimi açısından da rol üstlenir. Dolayısıyla gösterge panelindeki ışıklardaki olağan dışı durumlar çamaşır makinenizdeki çeşitli sorunlar olduğunu göstermektedir. Bu çerçevede de çamaşır makinesinin ön yıkama ve durulama ışıkları yanıp, sönerse de çamaşır makinenizde teknik bir parça arızası olduğunu göstermektedir. Buna göre Bulgurlu Arçelik Servisi uzman teknikerleri çamaşır makinenizin gösterge panelindeki bu tip bir sorun için su seviye sensörü hatası için kontrol gerçekleştirmektedir.

Çamaşır makinesinin su seviye sensöründe hata meydana gelmesi yıkama programının başlatılamamasına ve gösterge panelinde ön yıkama ve durulama ışıklarının devamlı yanıp, sönmesine neden olur. Böyle bir durumda çamaşır makinesinin iç mekanizması açılarak, su seviye sensörü parçası fiziksel ve elektriksel arızalanma ihtimallerine karşı etkin bir şekilde kontrol edilmelidir. Bu kontrollerin sağlanmasının ardından arızalanmış olan su seviye sensörü parçası yerinden sökülerek, yerine yenisi takılmaktadır. Bu işlemlerin ardından gerekli kontrollerinde sağlanması sonrasında çamaşır makinesinin yeniden sorunsuz bir şekilde kullanımının gerçekleştirilebilmesi sağlanmaktadır. Uzman ekipleri ile Arçelik Servisi merkezi 7/24 bölgedeki mobil ekipleri ile hızlı ve kaliteli servis hizmetleri sunuyor. Üstelik bu tip arızaların her birinde daha kaliteli ve daha ekonomik bir çözüm maksadı ile orijinal yedek parçalar ile parça değişim işlemlerini yerine getiriyor. Üstelik bu tip işlemlere ilişkin olarak 1 yıllık garanti desteği de sağlıyor.