Çamaşır Makinesi Ön Kapağının Açılmaması Sorunu

Çamaşır Makinesi Ön Kapağının Açılmaması Sorunu

5 Nisan 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Hayatımızı kolaylaştıran cihazlar olan çamaşır makineleri, her evin en temel ihtiyaçlarından birisidir. Çamaşır makinelerinin güçlü ve yeni nesil teknolojileri çamaşırları yıpratmadan ve üstelik çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde yıkamaya yardımcı oluyor. Çamaşır makinesinin yükleme kapağından çamaşırların yüklenmesinden kısa bir süre sonra aktif biçimde kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Ancak çamaşır makinesinin yükleme kapağının açılmaması sorunuyla zaman zaman kullanıcıların karşılaşması söz konusu oluyor. Sultanbeyli Bosch Servisi merkezi uzmanlarımız tarafından çamaşır makinesinin yükleme kapağının açılmaması sorunu için öncelikle kontrol edilmesi gereken hususlar belirtilmektedir.

Çamaşır Makinesi Yükleme Kapağı Kontrolü

Çamaşır makinelerinde standart olarak güvenlik nedeni ile yıkama programı sırasında ön kapak otomatik olarak kilitlendiğinden kesinlikle açılamamaktadır. Çamaşır makinesinin kazanı dönmüyorken de ön kapak açılamaz. Çünkü bu sırada da su alımı veya su boşaltımı gerçekleştirebiliyor olabilir. Bu yüzden tüm yıkama programı boyunca ön kapak kilitlenmektedir. Çamaşır makinesinin ön kapağının açılmaması durumunda bu olasılığın değerlendirilmesi gerekmektedir. Eğer bu olasılıklar söz konusu değil, çamaşır makinesi yıkama programını tamamlamış ise içerisinde su kalmış olabilir. Bu gibi durumlarda ise mutlaka Üsküdar Samsung Servisi hizmetlerinden destek alınmalıdır.

Çamaşır makinesinin kazanında su kalması, ön yıkama kapağının açılmamasına neden olabilir. Bu durumda uzman Kurtköy Vestel Servisi ekiplerimiz, makinenizin su tahliye parçalarının her birini tek tek kontrol ederek, kazanda su kalması sorununu çözerek, ön kapağın bir türlü açılmaması sorununu da çözüme kavuşturur. Bunun yanı sıra çamaşır makinesinin kapak kilidi mekanizması arızası söz konusu olabilir. Makinin ön yükleme kapağının kilitlenmesini sağlayan mekanizmanın elektrik alamaması veya fonksiyonunu kaybetmesi durumunda makine ön kapağı manuel veya otomatik olarak açılamaz. Böyle bir durumda arızalanmış olan ön kapak kilit mekanizmasının yerinden sökülerek, yerine yenisinin takılması gerekmektedir. Ancak bu işlem oldukça teferruatlı bir işlemdir. Çünkü basitçe çıkabilecek kapak kilit mekanizmasına ulaşabilmek için komple makine ön yüzünün sökülmesi gerekliliği bulunmaktadır. Bu nedenle de son derece kapsamlı bir donanıma ve teknik bilgiye gereksinim oluşturmaktadır.