BVSAN Kaç Lot Verir? BVSAN İşlem Tarihi Ne Zaman?

BVSAN Kaç Lot Verir? BVSAN İşlem Tarihi Ne Zaman?

24 Ocak 2023 0 Yazar: Suat Bulut

SPK’nın halka arzına onay verdiği şirket Bülbüloğlu Vinç Sanayi A.Ş oldu. Onaylı izahnamesi de açıklanan şirket 26- 27- 30 Ocak tarihlerinde talep toplayacak. Bülbüloğlu Vinç halka arzı hakkında BVSAN kaç lot verir, işlem tarihi ne zaman, vb gibi konular hakkında ayrıntılı bilgiyi içeriğin devamında derledik. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BVSAN Kaç Lot Verir?

BVSAN halka arzının onaylı izahnamesi açıklandı. İzahnameye göre Bülbüloğlu Vinç 26- 27- 30 Ocak (Perşembe, Cuma, Pazartesi) tarihlerinde talep toplayacak. Bu aşamada yatırımcının en çok merak ettiği konulardan biri BVSAN kaç lot verir oldu. Şirket toplamda 11.500.000 lotu halka arz edecek. Halka arz oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Diğer halka arzlar incelenerek bir tahmin oluşturulduğunda, BVSAN halka arzında dağıtım oranının yüzde 1 ile 3 arasında gerçekleşmesi öngörülmektedir.

BVSAN lot fiyatı hesaplanan fiyat üzerinden yüzde 20 iskonto gerçekleştirilerek 31 TL olarak belirlenmiştir. Bu durumda halka arz büyüklüğü 356.500.000 TL’dir. Şirketin halka açıklık oranı da yüzde 30,59 olacaktır. Bülbüloğlu Vinç Sanayi BVSAN kodu ile borsada işleme başlayacaktır. Bülbüloğlu halka arzı kapsamında konsorsiyum lideri Tera Yatırım olacaktır. Bununla birlikte pek çok aracı kurumdan halka arza katılmak mümkündür.

BVSAN Eşit mi Oransal mı?

BVSAN halka arzı oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Halka arza katılmak içinT1 ve T2 bakiye kullanılamaz; nakit, fon, BIST30 blokajı kullanılabilir. Arz edilecek lotların yüzde 53’lük kısmı bireysel yatırımcıya, yüzde 25’i yurt içi kurumsal yatırımcıya, yüzde 20’si yurt dışı kurumsal yatırımcıya ve yüzde 2’si de şirket çalışanlarına ayrılmıştır.

BVSAN Halka Arz Taahhütleri Nelerdir?

Onaylı izahnameye göre fiyat istikrarı planlanmamaktadır. Bununla birlikte halka arz gelirinin yüzde 40’ı fabrika binası inşaat maliyetlerinde, yüzde 30’luk kısmı makine ve teçhizat satın alımında, yüzde 30’u ise işletme sermayesi olarak kullanılacağı belirtilmiştir.

BVSAN İşlem Tarihi Ne Zaman?

Bülbüloğlu Vinç halka arzı işlem tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Bununla birlikte hissenin 4 Şubat tarihi gibi işleme başlaması beklenmektedir.

Bülbüloğlu Vinç Hakkında

BVSAN kodu ile borsada işleme başlayacak olan şirketin 400 çalışanı ile vinç üretimi gerçekleştirmektedir. 37.000 metrekarelik kapalı alana sahip olan şirket 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmıştır.