Bütçe Nasıl Artırılır? Gelir Nasıl Yükseltilir?

Bütçe Nasıl Artırılır? Gelir Nasıl Yükseltilir?

16 Mart 2021 0 Yazar: Suat Bulut

İhtiyaçların sonsuzluğu ve kaynakların ise kısıtlılığı iktisat biliminin temel konularından biridir. Kıt kaynaklar ile sonsuz ihtiyaçları karşılamak mümkün olmadığından; ihtiyaçları önem sırasına göre değerlendirmek ve kaynakları da optimum seviyede kullanmak son derece önem arz etmektedir. Bu durum pandemi sürecinde önemini daha da artırmış ve daralan gelirlerin ihtiyaçları karşılamamaya başlaması daha geniş kitlelerin sorunu haline gelmiştir. Peki bu duruma nasıl çözüm bulunabilir? Bütçe nasıl artırılır? Gelir nasıl yükseltilir?

Bütçe İçin Pasif Gelir Kaynaklarını Artırmak Gerekli!

Sabit para kazanılan, ancak para kazanmak için bire bir şekilde emek verilmesi gerekilen işler ancak gündelik giderlerin karşılanmasına yetiyor halde ise pasif gelir kaynakları oluşturmak gerekir. Bu sayede sınırsız ihtiyaçları giderme oranı yükseleceği gibi, emek yoğun çalışma oranı da gerileyecek ve katma değeri yüksek iş / gelir üretilecektir.

Pasif gelir kaynaklarını kısaca; asıl işe ek olarak bir defa yatırım yapılan ya da kısa süreli ilgi / alaka ile uzun dönem sabit gelir getiren işler olarak tanımlayabiliriz. Teknolojinin tamamen hayatımızın odak noktası haline geldiği 21. yüzyılda pasif gelir kaynakları oluşturmak eski yıllara göre çok daha kolay.

Bu noktada pek çok farklı ve etkili site yol gösterici nitelikte. Bunlardan biri olan Bütçe.org gelir kaynaklarının çeşitlendirilebilmesi noktasında çeşitli bilgiler vererek vizyon genişlemesi sağlıyor.

Pasif Gelir Kaynaklarından Biri: Bitcoin Madenciliği!

Günümüzün gözde yatırım araçlarından biri olan kripto paralar ve bu paraların öncüsü konumunda bulunan Bitcoin pek çok kişi için pasif gelir kaynağı olmuş konumda. Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para birimi al-sat yapan kişilerce ek gelir ve yan gelir kapısı olarak değerlendirilmekte.

Al sat haricinde, Bitcoin madenciliği ve Bitcoin kazımı sayesinde gelir elde eden de pek çok kişi bulunmakta. Bitcoin madenciliği siteleri üzerinden gerekli işlemleri yapan kişiler, rekor üzerine rekor kırarak 60 bin dolar seviyesini göre Bitcoin üzerinden yan gelir elde edebilmektedir. Elbette bunun için öncelikle bilgi edinmek ve gerekli donanıma sahip olmak önem arz etmektedir.

Kaynak: Bütçe.org