Büsingen Am Hochrhein Nerede Busingen Hakkında!

Büsingen Am Hochrhein Nerede Busingen Hakkında!

27 Mart 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Yaygın kullanımı ile Busingen ya da Büsingen, Dünyanın en ilginç yerleri arasında bulunuyor. Avrupa’nın göbeğindeki bu kasaba, tamamı ile İsviçre sınırları içerisinde bulunuyor. Bununla birlikte Almanya’ya ait ve Almanya’ya bağlı konumda. Tam adı Büsingen Am Hochrhein olan kasaba, Ren Nehri’nin hemen kuzeyinde yer almaktadır. Etrafı tamamen İsviçre toprakları ile sınırlı kasabanın Almanya’ya bağlı olması özel bir anlaşma ile güvence altındadır. Büsingen Am Hochrhein ya da daha çok bilinen  adı ile Büsingen hakkında Büsingen Am Hochrhein Nerede Busingen Hakkında başlıklı yazımızın devamında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Busingen yaklaşık 7,62 kilometrekarelik alana sahip bir kasabadır. İsviçre’nin kuzey kısmında Ren Nehri’nin hemen üzerinde ve Almanya’nın da güneyinde yer alır. Siyasi olarak Alman toprağı sayılmaktadır. Busingen Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Konstanz’a bağlı konumdadır. Ekonomik olarak ise tamamen bağımsız bir bölge statüsündedir. Busingen hakkında bazı bilgileri soru cevap halinde yazımızın devamında verelim.

Busingen’in Nüfusu Ne Kadar? Busingen’de Kaç Kişi Yaşıyor?

Busingen tam bir tatil yöresi. Kasabanın yerleşik nüfusu yaklaşık 1500 kişi olmasına rağmen hiçbir zaman bu seviyede bir nüfus ile yaşamamaktadır. Ren Nehri’nin kıyısına kurulu kasaba her daim turist çekmektedir ve binlerce turisti ağırlamaktadır.

Busingen Para Birimi Nedir? Busingen Euro Mu Kullanıyor?

Bilindiği üzere İsviçre Euro Bölgesi’ne dahil değildir. İsviçre kendi ulusal para birimi olan İsviçre Frangı’nı kullanmaktadır. Almanya ise Euro kullanmaktadır. Busingen ise hem Euro hem de İsviçre Frangı’nın geçerli olduğu bir kasabadır.

Busingen İle İsviçre Arasında Sınır Kontrolü Var Mı?

Busingen ile İsviçre arasında herhangi bir sınır kontrolü bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra Busingen ile Almanya arasında da herhangi bir sınır kontrolü bulunmamaktadır. Busingen özel durumu ile her iki ülkeye de sınır kontrolü olmaksızın yerleşik kişilerin giriş çıkışına kolaylıkla imkan tanımaktadır.

Busingen’e Nasıl Gidilir?

Busingen’e İsviçre’ye gidildikten sonra kolayca ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra Almanya üzerinden Busingen’e gitmek isteyen kişilerin İsviçre’nin Dörflingen Köyü’nden geçmesi gerekir. Almanya ile Busingen’i ayıran kara parçası Dörflingen Köyü’dür.

Büsingen’in Hristiyanlar için özel bir önemi de bulunmaktadır. Büsingen, Uluslararası Hristiyan Kolejleri olarak bilinen Nazarene Kilise Okulları’nın Avrupa’daki merkezi konumunda yer almaktadır. Büsingen Am Hochrhein Nerede Busingen Hakkında haberi akabinde, Eurozone nedir ve Euro Bölgesi ülkeleri hangileridir yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.