BRKVY Talep Toplama Ne Zaman?

BRKVY Talep Toplama Ne Zaman?

6 Aralık 2022 0 Yazar: Suat Bulut

2 Aralık Cuma günü yayımlanan SPK bülteninde halka arzına onay verilen şirketlerden biri de Birikim Varlık Yönetim Şirketi oldu. BRKVY  kodu ile işleme açılacak olan şirketin talep toplama tarihi ve işleme başlayacağı tarih yatırımcılar tarafından merakla araştırılıyor. BRKVY talep toplama ne zaman, kaç lot düşer, ne zaman işleme başlayacak gibi soruların yanıtlarını açıklamaya çalıştık… Bununla birlikte diğer hisse haberleri için de buraya göz atabilirsiniz.

BRKVY Talep Toplama Tarihi Belli Oldu mu?

Birikim Varlık Yönetim Şirketi halka arz oluyor ve talep toplama tarihi de belli oldu. Birikim Varlık Yönetim Şirketi 8-9 Aralık tarihlerinde talep toplayacak. Şirket bireysele eşit dağıtım şeklinde halka arz edileceğinden dolayı T1 ve T2 bakiye ile başvuru yapılamaz. Yani BRKVY halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, talep toplama tarihinden 2 gün önce nakde dönmeleri gerekir. Bir başka değişle, eğer yatırım hesabınızda nakdiniz yoksa ve satabileceğiniz hisseniz varsa, talep toplama gününden 2 gün önce hissenizi satıp nakde dönmeniz gerekir.

BRKVY Eşit mi Oransal Mı?

BRKVY kodu ile halka arzı gerçekleştirilecek Birikim Varlık Yönetim Şirketi “bireysele eşit” dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek. Birikim Varlık Yönetim Şirketi halka arz detayları aşağıdaki gibidir:

  • 12 milyon lot
  • Fiyat 14,20 TL lot başı
  • Bireysele eşit dağıtım
  • 170 milyon 400 bin TL arz büyüklüğü

BRKVY Kaç Lot Düşer?

Birikim Varlık Yönetim Şirketi halka arzında tamamen eşit dağıtım yöntemi olmadığından bireysel yatırımcılara kaç lot düşeceğini kestirmek tam olarak mümkün değil. Bununla birlikte 50 lot ile 100 lot arası kişi başı dağıtım gerçekleştirilebilir. Yani takribi 700 TL ila 1500 TL aralığında bir dağıtım yapılabilir bireysel yatırımcılara…