BRKVY İşlem Tarihi! BRKVY Halka Arz Sonuçları

BRKVY İşlem Tarihi! BRKVY Halka Arz Sonuçları

12 Aralık 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Birikim Varlık Yönetim Anonim Şirketi’nin halka arz sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz hafta (8-9 Aralık 2022) gerçekleştirilen halka arzın sonuçları, halka arzın konsorsiyum lideri Halk Yatırım tarafından kamuoyuna duyuruldu. Oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilen halka arzda bireysel yatırımcılara maksimum 12 lot düştü. Halka arza son gün katılanlara ise 11 lot verildi. BRKVY halka arzına ilgi gösteren kurumsal yatırımcılar ise aldıkları “yüklü” hisseler ile dikkat çektiler. İçeriğimiz devamında BRKVY halka arz sonuçları detaylandırılmıştır, incelenebilir. Ayrıca BRKVY hisse borsa işlem tarihi ve diğer bilgilere de yer verilmiştir. Diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

BRKVY İşlem Tarihi! BRKVY Halka Arz Sonuçları

BRKVY halka arz sonuçlarına dair Halk Yatırım’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Birikim Varlık Yönetim A.Ş.’nin (“Birikim VYŞ”) paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle, 8-9 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşmiştir.

Halka arzda birim fiyat 14,20 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 12.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmiş; buna göre halka arz büyüklüğü 170.400.000 TL olmuştur.

Halka arzda; Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 17,34 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara yaklaşık 33,59 katı, Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara ise yaklaşık 2,43 katı talep gelmiştir.”

Halka Arz Hisse Aldım Ne Zaman Hesaba Geçer? Halka Arza Katıldım Lot Gelmedi!

BRKVY Hisse Alan Kurumsal Yatırımcılar

Birikim Varlık Yönetim Anonim Şirketi halka arzında yüklü hisse alan kurumsal yatırımcılar da oldu. Bu yatırımcılardan yüzde 5’den fazla BRKVY hisse alanlar kamuoyuna açıklandı:

  • ADSTATION REKLAM ORG. İLET. DAN. İNT. HİZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. – 1 milyon 120 bin lot (yüzde 9,33)
  • FOCUS MANAGEMENT SERVİCES LTD – 1 milyon 40 bin lot (yüzde 8,67)
  • AC7 – A1 PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ SERBEST (TL) FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) – 639 bin 296 lot (yüzde 5,33)

BRKVY Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlayacak?

Birikim Varlık Yönetim Anonim Şirketi hisselerinin borsada işlem görmeye başlaması ile ilgili henüz net bir tarih açıklanmadı. Bununla birlikte BRKVY hisselerinin 14 Aralık Çarşamba ya da 15 Aralık Perşembe günü işlem görmeye başlaması bekleniyor.