BNTAS: Bantaş Yabancı Ortak Yalanlaması

BNTAS: Bantaş Yabancı Ortak Yalanlaması

1 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

BNTAS: Bantaş yabancı ortak alımı ve / veya satışı hususunda bazı sosyal medya platformlarında söylentilerin yer aldığının öğrenildiğini ancak bu söylentilerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 1 Şubat 2021 Pazartesi günü yapılan açıklamada bu konuda kamuya açıklanmamış herhangi bir girişimin ya da planın bulunmadığı hatta söz konusu dahi olmadığı vurgulandı. Şirket tarafından yapılan açıklama haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Ayrıca Bantaş ortaklık yapısı nasıl, Bantaş ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

BNTAS: Bantaş Yabancı Ortak Yalanlaması

Bantaş Ambalaj A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan 1 Şubat 2021 tarihli açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

“ Bazı sosyal medya sitelerinde Şirketimizin yabancı ortak alımı ve/veya satışı hususunda söylentilerin yer aldığı öğrenilmiştir.

Sözkonusu söylentiler asılsız olup kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Şirketimizin yabancı ortaklık ve/veya satışı hususunda kamuya açıklamadığı her hangi bir girişimi veya planı bulunmamakta olup sözkonusu dahi olmamıştır.

Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu’nun, II-15.1 “Özel Durumlar Tebliği”nin, 9’uncu maddesi hükümleri kapsamında yapılmaktadır. ”

Bantaş Hissesi BNTAS Ne Durumda?

2021 yılına 4,7 lira seviyesinden giren BNTAS hisseleri yılın ilk ayını yukarı yönlü ivmelenerek geçirdi. Bir ara 5,6 lirayı aşan hisseler Ocak ayını 5,3 lira seviyesinden kapatmıştır. 1 Şubat 2021 Pazartesi günü itibari ile 5,38 lira civarından işlem gören BNTAS hisselerinin son 52 haftalık süreçte en düşük 1,38 liradan ve en yüksek de 5,92 liradan işlem gördüğü kayıtlara geçmiştir.